Západ šalie! Putin sa chystá niekam, kde ho USA nechcú a stretne tam aj Zelenského!

Vladimír Putin sa chystá znovu objaviť na scéne G20, tentoraz vďaka indonézskemu prezidentovi Joko Widodovi, ktorý dnes vyhlásil, že Putin aj čínsky prezident Si majú v pláne zúčastniť sa summitu G20 na letovisku Bali koncom tohto roka.

Indonézia, ktorá tento rok predsedá G20, čelí tlaku západných krajín, aby zrušila pozvanie pre Putina z dôvodu ruskej vojenskej agresie na Ukrajine.

„Si Ťin-pching príde. Prezident Putin mi tiež povedal, že príde,“ uviedol Jokowi, ako sa prezident prezýva, vo štvrtkovom rozhovore so šéfredaktorom agentúry Bloomberg News Johnom Micklethwaitom. Podľa agentúry Bloomberg to bolo prvýkrát, čo vodca štvrtej najľudnatejšej krajiny sveta potvrdil, že sa obaja chcú na novembrovom summite objaviť.

Putin a Jokowi vo štvrtok v telefonickom rozhovore diskutovali o prípravách na summit G-20 na Bali, uviedol Kremeľ vo vyhlásení, v ktorom sa nezmieňuje, či sa ruský vodca summitu zúčastní. Putinova účasť ho tiež pravdepodobne prvýkrát od ruskej invázie privedie tvárou v tvár Volodymyru Zelenskému, pretože z nejakého dôvodu má byť na Bali prítomný aj ukrajinský prezident.

Ruská ambasáda vo Washingtone kritizuje USA, že preberá ukrajinské tvrdenia

USA prichádzajú s rýchlymi vyhláseniami o situácii okolo záporožskej jadrovej elektrárne a neboja sa „prijímať klamstvá (Ukrajincov), ktorými sa pokúša očierniť Rusko“. S takou kritikou prišla ruská ambasáda v americkom Washingtone podľa ruskej agentúry TASS. „Žiadne dôkazy nie sú a hlavný vinník súčasného diania je znovu vynechaný. Je jasné, že Washington sa nezdráha použiť klamstvá na pokusy očierniť našu krajinu,“ uvádza ruská ambasáda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *