Západ môže za vojnu na Ukrajine a prilieva olej do ohňa, hlási zakladateľ Pink Floyd

Rusko začalo svoju inváziu na Ukrajine 24.februára 2022 a v podstate všetky západné krajiny túto agresiu odsúdili a na Rusko uvalili sankcie.

Sú však aj ľudia, ktorí si myslia, že za udalosti na Ukrajine môže Západ a invázia bola vyprovokovaná.

Takéto myšlienky má aj spoluzakladateľ známej skupiny Pink Floyd Roger Waters, ktorý v rozhovore pre zahraničnú televíziu CNN ostro pomenoval podľa neho skutočné dôvody začatia tejto nešťastnej udalosti.

„Západ prilieva olej do ohňa na Ukrajine. Ide o závažný trestný čin. Prečo štáty nevyzvú Zelenského, aby začal rokovania o ukončení tejto hroznej vojny?“ pýta sa Waters v rozhovore.

Hudobník ďalej hovorí: „Nezabúdajte, že počas druhej svetovej vojny zahynulo 23 miliónov Rusov, ktorí bránili vás a mňa pred nacistami. Keď sme sa zapojili, Rusi už mali takmer všetko hotové.“

Inštitút pre štúdium vojny: Rusko odvoláva veliteľa, boje sa im komplikujú

Britské ministerstvo obrany potvrdilo skoršie hodnotenie Inštitútu pre štúdium vojny, že ruské vojenské velenie zaznamenalo veľkú obmenu v dôsledku neúspechov ruskej armády na Ukrajine. Podľa expertov bolo od začiatku februárovej invázie pravdepodobne odvolaných zo svojich funkcií najmenej šesť ruských veliteľov. Zmeny vo vojenskom vedení pravdepodobne ovplyvňujú ruské velenie a riadenie na Ukrajine, cituje web The Kyiv Independent.

Viac ako tisíc Ukrajincov bolo prevezených na liečenie do zahraničia

Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva uvádza, že od začiatku ruskej invázie muselo byť takmer 1400 Ukrajincov prevezených do západných krajín, aby im bola poskytnutá kritická lekárska starostlivosť, cituje web The Kyiv Independent. Okrem toho mnoho krajín vrátane Kanady, USA a mnohých európskych štátov prijalo deti s onkologickým ochorením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *