Začína to! Prvé ruské mesto je ostreľované (Video)

Ruské mesto Klincy, ktoré sa nachádza približne 45 km od ukrajinských hraníc, bolo v noci ostreľované, uviedol gubernátor ruskej Brianskej oblasti Alexander Bogomaz. Malo ísť o raketové ostreľovanie, Bogomaz obvinil Ukrajincov.

„V dôsledku práce protivzdušnej obrany Ozbrojených síl Ruskej federácie bola zničená raketa. Odlomené časti spadli na priemyselnú zónu,“ uviedol Bogomaz na svojom kanáli Telegram. Podľa neho nebol nikto zranený.

Podľa portálu Cargrad hlasné výbuchy počuli nielen obyvatelia Klincov, ale zaznamenali ich aj ľudia v obci Klimovo. „Výbuchy boli naozaj silné. V mnohých dedinách okresu sa otriasali domy,“ povedal jeden z miestnych obyvateľov.

Nie je úplne jasné, či výbuchy spôsobili ukrajinské rakety, alebo išlo o explózie súvisiace s paľbou ruskej protivzdušnej obrany.

Portál Cargrad neskôr dodal, že v Klimove horelo ešte pred výbuchmi.

Portál RBK Ukrajina informovala, že v meste Klince je umiestnený motorizovaný delostrelecký pluk a pri Klimove sa nachádza letisko.

Zelenskyj vyzýva francúzske spoločnosti, aby investovali do rozvoja ukrajinského výrobného priemyslu

Od augusta Ukrajina vyviezla 13 miliónov ton potravín, z ktorých prevažnú väčšinu tvoria poľnohospodárske suroviny. Krajina musí rozvíjať svoj spracovateľský priemysel. Uviedol to prezident Volodymyr Zelenskyj počas online prejavu na Fóre o ekonomickej stabilite a obnove Ukrajiny, ktoré sa koná v Paríži, informovala webová stránka Ukrinform.

Podľa prezidenta Ukrajina posiela najmä poľnohospodárske suroviny na vývoz aj ako humanitárny náklad, ale môže posielať aj spracované výrobky. „To znamená, že práve teraz musíme vybudovať celý priemysel, ktorý bude orientovaný na vývoz, určite bude mať spotrebiteľov a určite bude ziskový. Je zrejmé, že ide o výnosný ekonomický projekt a bolo by správne, keby francúzske podniky už teraz ocenili jeho perspektívy a prišli na Ukrajinu kvôli takémuto projektu,“ zdôraznil Zelenskyj.

Taliansko dodá zbrane Ukrajine v roku 2023

Senát talianskeho parlamentu schválil rozhodnutie vlády predĺžiť vojenskú pomoc Ukrajine na rok 2023, informovala agentúra Ukrinform s odvolaním sa na Reuters. Senát 143 hlasmi schválil rezolúciu, ktorá povoľuje dodávky zbraní na Ukrajinu v rámci dohody so spojencami z NATO a Európskej únie počas nasledujúceho roka. Dvadsaťdeväť zákonodarcov hlasovalo proti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *