Začali útoky priamo v Rusku? Sledujte tie výbuchy v ruských mestách (Video)

Neďaleko Petrohradu na severozápade Ruska nastala v sobotu obrovská explózia plynovodu. Pri výbuchu nebol nikto zranený. Plyn vybuchol v sobotu aj na druhej strane krajiny, na ostrove Sachalin. Pri explózii tam zahynulo deväť ľudí.

Pri výbuchu plynovodu severovýchodne od Petrohradu sa nad mestom Vsevoložsk vzniesol veľký ohnivý hríb. Podľa miestnych úradov nebol nikto zranený a oheň dostali hasiči pod kontrolu. Štátne médiá uviedli, že vybuchla rúrka plynovodu.

Fatálnejšie následky mal ale sobotný výbuch na úplne opačnej strane Ruska. Na ostrove Sachalin, v meste Tymoskoje buchla tlaková fľaša v bytovom dome, ktorý sa následkom toho čiastočne zrútil. Pri explózii zahynulo najmenej deväť ľudí, vrátane štyroch detí.

Ďalších deväť ľudí bolo zranených. V dome podľa sachalinského gubernátora Valerija Limarenka bývalo 33 osôb. Explózia nastala zhruba o pol šiestej ráno moskovského času (o pol štvrtej stredoeurópskeho času).

Limarenko na sieti Telegram uviedol, že preživším obyvateľom domu bolo ponúknuté dočasné ubytovanie a pol milióna rubľov. Pozostalí po obetiach nešťastia dostanú dvojnásobok, teda milión rubľov.

https://www.youtube.com/watch?v=IpcKHyu0hQw

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *