Remišová odborníčka na migráciu? Vraj nie je riešenie chrániť naše hranice, ako to robia Rakúšania a Česi

Vicepremiérka a ministerka Veronika Remišová hovorila v televíznej diskusii Na Telo aj na tému migrácie, ktorá trápi Slovensko a Európu. Rakúsko aj Česko spustili hraničné kontroly so Slovenskom. Takéto kontroly však stále nespustilo Slovensko s Maďarskom, cez ktoré k nám prúdia migranti.

Ako tvrdí Remišová, zavrieť hranicu s Maďarskom „pokladá“ za zjednodušujúce a skomplikujeme život našim občanom. Spomína Slovákov žijúcich v maďarských dedinách, ktorí cestujú na Slovensko.

Takéto kontroly však zaviedli Rakúšania aj Česi, pretože odmietajú púšťať migrantov a väčšinou sa osobné autá hneď púšťajú. Kontrolujú sa dodávky či kamióny.

„A nie je to riešenie! Zatvárať vnútorné hranice Schengenu!“ hlási Remišová.

Šéfka Za Ľudí tvrdí, že riešením je strážiť vonkajšie hranice EÚ, čo sa už deje, len pre obrovský tlak nelegálnych migrantov to nie je 100%. A tak sa rozhodli krajiny ako Rakúsko a Česko, že si budú strážiť aj svoje vlastné hranice. Slovensko sa tak nerozhodlo. Migrantom stavia naša vláda stanové mestečká.

Ohľadne ukrajinskej hranice podľa Remišovej Európska komisia pochválila Slovensko a nemáme tam žiadny problém.

„Remišová, neskutočná hlúposť, akou obhajuje neschopnosť vlády riešiť nelegálnu migráciu. Koľko imigrantov ešte chce, aby prišlo na Slovensko.“ píše Daniela v diskusii.

„Keď Európa série na to naši musia zareagovať lebo budeme islamský štát“ píše Vladimír.

„Žasnem keď na ospravedlnenie Mikulca s Hamranom ich terajší kamaráti používajú argument že by sa ľudom extrémne skomplikoval život keby bola kontrola na hraniciach  Necelé 2 roky dozadu ľudia stáli na hraniciach každý deň aby ukázali QR kód. Nemohli ísť často do obchodu. Stáli v rade v daždi 3h na antigénový test. Museli podstupovať povinnú karanténu, ale teraz by bežná kontrola kvôli ochrane zdravia a bezpečnosti v krajine komplikovala život ???“ pýta sa Feri.

„Remisova vy ste zavreli nie len hranice pre slovakov ale aj okresy beztrestne!!!…pocas akoze pandemie…..a teraz pustate neleglnych migrantov……ty ludia tu nemaju co hladat, kedze su nelegalny migranti“ píše Robert.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *