Za výbuchom na Kryme sú Ukrajinci: Čáka vás za to súdny deň, odkazujú z Ruska!

Ruskú leteckú základňu na Kryme mali napadnúť ukrajinské špeciálne jednotky. Výbuchy bolo vidieť aj z neďalekej pláže.

Ak sa preukáže, že výbuchy boli ukrajinským útokom, Kremeľ to bude považovať za útok na samotné Rusko, uvádza portál The Telegraph.

Len pred niekoľkými týždňami zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev sľúbil, že ak Ukrajina niekedy zaútočí na Krym, rozpúta „súdny deň“, pripomína The Telegraph.

Boli sme to my. Ukrajinské špeciálne zložky sa priznali k sabotáži na okupovanom Kryme

Utorkový výbuch na krymskom letisku, zhruba 200 kilometrov od frontovej línie, prekvapil nielen Rusov, ale aj zvyšok sveta. V stredu sa potvrdili predchádzajúce špekulácie, že za sabotážou, pri ktorej jeden človek zomrel a ďalších deväť sa zranilo, stáli ukrajinské ozbrojené zložky. Pre denník The New York Times o tom dokonca informovalo ukrajinské ministerstvo obrany.

Ukrajinská armáda informuje o deviatich zničených ruských lietadlách za deň

Ukrajinský generálny štáb v stredu ráno vo svojom pravidelnom zvodcovi informoval o deviatich zničených ruských lietadlách za posledných 24 hodín. Kde a ako boli lietadlá zlikvidované nespresnilo, poznamenala stanica BBC na svojom ruskojazyčnom webe.

Ukrajinské vzdušné sily ale na svojom facebookovom účte napísali, že sa tak stalo na ruskom vojenskom letisku Saky pri Novofedorivke na Moskve anektovanom polostrove Krym, ktorým predošlý deň otriasli explózie. Príčiny výbuchov nie sú zatiaľ úplne vyjasnené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *