Všade po svete sa začínajú zvieratá točiť zvláštne do kruhu

Internetom sa začínajú šíriť ďalšie a ďalšie videá, kde vidíme zvieratá po celom svete, ako sa podivne točia v kruhu aj niekoľko dní.

Na videu, ktoré zdieľali čínske médiá, je vidieť niekoľko oviec, ktoré sa spoločne pohybujú v kruhu bez akéhokoľvek prerušenia.

Video sa stalo virálnym a upútalo pozornosť mnohých ľudí, ktorí začali špekulovať nad možným dôvodom tohto podivného správania.

Zvieratá sú známe tým, že často vykazujú podivné správanie. Či už sa jedná o domáce alebo divé zvieratá, niekoľko takých šokujúcich videí na internete často zanecháva ľudí v rozpakoch.

Jeden taký klip sa teraz objavil z jednej časti Číny, kde bola zaznamenaná veľká skupina oviec pohybujúcich sa v kruhu nepretržite 12 dní bez zastavenia.

Virálne video, ktoré zdieľali médiá spojené s čínskou vládou, ukazuje záhadný záznam oviec. Ďalej dodáva, že incident pochádza zo severočínskeho regiónu Vnútorné Mongolsko.

Upozorňuje, že zvieratá sú v zdravom stave, a ďalej dodáva, že dôvod tohto činu zostáva naďalej záhadou.

V úvode videa je vidieť, ako sa ovce vo veľkom počte naháňa v kruhu. Zatiaľ čo niekoľko z nich pokračovalo v krúživom pohybe, pridalo sa aj mnoho ďalších.

Na druhej strane je vidieť aj niekoľko oviec, ktoré stoja nehybne uprostred kruhu. Podľa správ bol virálny klip natočený 4. novembra a odvtedy zvieratá robia to isté.

Medzitým video zanechalo mnoho ľudí v úžase, pretože sa snaží bizarnému správaniu prísť na kĺb. Niektorí sa tiež domnievajú, že toto správanie môže byť spôsobené „listeriózou“, bakteriálnym ochorením, ktorému sa tiež hovorí „krúžkovacia choroba“.

Toto ochorenie spôsobuje zápal jednej strany mozgu, čo u niektorých zvierat spôsobuje určité správanie. Akonáhle bolo video zdieľané, mnoho ľudí sa zapojilo do sekcie komentárov a zdieľalo svoje reakcie.

Jeden z nich napísal: „Možno sú v migračnom režime, ale nemohli, pretože sú v klietke?“, zatiaľ čo iný človek napísal: „Biely nosorožec v národnom parku v Nairobi tiež chodí v kruhoch, ale proti smeru hodinových ručičiek. Policajná stanica v Maragua bola svedkom toho, že nad stanicou lietali dva dni po sebe cez deň aj v noci tisíce netopierov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *