Vraj nie Putin, ale Zelenský je nebezpečný a nesmieme ho podporovať, tvrdí francúzsky politik

Kým EÚ, demokrati v USA či slovenská vláda odsudzujú Vladimira Putina za jeho inváziu na Ukrajine a podporujú naplno ukrajinského prezidenta Zelenského, nájdu sa aj politici, ktorí to vidia inak.

Slovenská vláda tvrdí, že Putin zaútočil bez dôvodu na Ukrajinu. Niektorí tvrdia, že z Ruska sa stal teroristický štát.

Inak to vidí francúzsky politik, ktorý dokonca označuje práve Zelenského za nebezpečného.

Podľa bývalého prezidentského kandidáta Nicolasa Duponta-Aignana, ukrajinský prezident takmer rozpútal 3. svetovú vojnu. Je nebezpečný a nesmieme ho podporovať. Francúzsky politik sa ozval na sociálnej sieti Twitter.

Bývalý prezidentský kandidát Nicolas Dupont-Aignan, šéf francúzskej pravicovej strany Debout la République, na sociálnej sieti Twitter kritizoval Volodymyra Zelenského v súvislosti s raketovým incidentom v Poľsku, ktorý si vyžiadal životy dvoch ľudí.

„Tým, že jeho raketa dopadla do Poľska a následne obviňoval Rusov, takmer rozpútal 3. svetovú vojnu. Už nesmieme podporovať tohto nebezpečného muža. Potrebujeme mierový plán!“

V súvislosti s incidentom v Poľsku Zelenskij najprv obvinil Rusov a spomenul eskaláciu. Neskôr, keď po vyšetrovaní poľská vláda oznámila, že by mohlo ísť o ukrajinskú protilietadlovú raketu, Kyjev vo svojej už spresnenej pozícii najprv povedal, že „nevie presne“, čo sa stalo, ale existuje aj vyhlásenie. kde uviedli, že „je irelevantné“, či ide o ruskú alebo ukrajinskú raketu.

Bloomberg: Ukrajina sa chystá zdražiť tranzit ropy pre Maďarsko a Slovensko

Ukrajina chce od budúceho roka zvýšiť poplatok za tranzit ropy do Maďarska a na Slovensko o viac ako 18 percent na 13,60 eura za tonu. S odkazom na prevádzkovateľov ukrajinskej siete ropovodov Ukrtransnafta o tom dnes informovala agentúra Bloomberg. Ukrajinský podnik tvrdí, že na zvýšenie ceny je nútený kvôli tomu, že Rusi poškodili jeho energetickú infraštruktúru.

„Pokračujúce ničenie ukrajinskej energetickej infraštruktúry viedlo k výraznému nedostatku elektriny, k zvýšeniu jej nákladov, k nedostatku paliva a náhradných dielov,“ stojí v liste, do ktorého mal Bloomberg možnosť nahliadnuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *