Vláda práve schválila nákup obrnených vozidiel za 1 600 000 000 eur. Je to naša reálna potreba pre Slovensko, vyhlásil Naď

Ak si myslíte, že Slovensko nemá peniaze, tak tomu úplne tak nie je. Vždy sa vedia nájsť peniaze, keď sa chce, aspoň tak to vyzerá pri nákupe vojenskej techniky.

Vláda dnes schválila nákup vojenskej pásovej techniky zo Švédska. Pôjde o 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových  obrnených vozidiel CV9035.

Celé toto vrátane nákladov na infraštruktúru bude stáť 1,6 miliardy eur (1 600 000 000 eur).

Informoval o tom dnes minister obrany Jaroslav Naď na tlačovej konferencii.

„Vláda SR súhlasila s obstaraním 152 pásových vozidiel CV90 MkIV s 35 mm kanónom formou vláda – vláda, a to od švédskeho výrobcu BAE Hägglunds.

Projektový tím zložený zo 60 odborníkov z civilnej ale aj vojenskej časti Ministerstva obrany SR a tiež zapojením expertov Ministerstva hospodárstva SR rozhodol, že švédska ponuka najviac spĺňa požiadavky našich vojakov.“ informuje ministerstvo.

Pre Slovensko to má znamenať „posilnenie našej obrany, záväzok vybudovania ťažkej mechanizovanej brigády, výrazné posilnenie slovenského obranného priemyslu, významné zahranično-politické vzťahy so Švédskom.“

One Reply to “Vláda práve schválila nákup obrnených vozidiel za 1 600 000 000 eur. Je to naša reálna potreba pre Slovensko, vyhlásil Naď”

  1. Banda jedna podvodnícka a navyše aj liberálno-fašistická!!! tak prázdna špajza? Hm … Ľudia budíček!!! Naťahali nám sem okupačné vojská!!! Podporujú fašistický režim, ktorý glorifikuje fašistickú sviňu Banderu!!! Banderovci vraždili aj tu u nás na Slovensku na to sa nesmie zabúdať!!! Smrť fašistickým okupantom!!! Mor ho!!! Svetu mier!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *