Veliteľovi poľskej polície vybuchol darček od ukrajinských policajtov. Zrútili sa dva stropy, sú zranení

Jeden z darčekov, ktoré dostal šéf polície generál Jaroslaw Szymczyk počas svojej nedávnej návštevy Ukrajiny, explodoval na poľskom policajnom riaditeľstve. Utrpel ľahké zranenia a je v nemocnici na pozorovaní, informovali poľské médiá s odvolaním sa na komuniké ministerstva vnútra.

Incident sa stal v stredu ráno. „V miestnosti, ktorá susedí s kanceláriou hlavného veliteľa, došlo k výbuchu,“ potvrdilo ministerstvo podľa TVN 24.

„Jeden z darčekov, ktoré veliteľ dostal počas pracovnej návštevy Ukrajiny počas víkendu, keď sa stretol s velením ukrajinskej polície a záchranných služieb, vybuchol,“ dodala s tým, že darček od jedného z ukrajinských veliteľov explodoval.

Televízia pripomenula prvé neoficiálne informácie o tom, že v sídle sa zrútili dva stropy a zranil sa pracovník bezpečnostnej služby. Podľa nemenovaného informátora bolo počuť výbuch a na miesto boli privolaní pyrotechnici. Privolali aj niekoľko policajných áut.

Hovorca polície pôvodne potvrdil, že poškodený bol len strop v bezpečnostnej miestnosti. Ďalšie podrobnosti neuviedol s odvolaním sa na skutočnosť, že ide o utajované pracovisko.

Ministerstvo vnútra vo štvrtok popoludní potvrdilo, že civilný zamestnanec veliteľstva tiež utrpel ľahké zranenia, ktoré si nevyžiadali hospitalizáciu. Podľa komuniké poľská strana požiadala ukrajinskú stranu o vysvetlenie. Incidentom sa zaoberá prokuratúra.

Televízia TVN 24 dodala, že podľa zdravotníkov bol hospitalizovaný 50-ročný robotník, ktorý zrejme pracoval na opravách v budove policajného riaditeľstva, s poranením hlavy a pravdepodobne mu niečo spadlo na hlavu. Zdravotníci označili stav zraneného muža za dobrý.

Poľsko je spojencom Ukrajiny a po vpáde ruských vojsk 24. februára jej poskytlo rôzne druhy podpory vrátane vojenskej a humanitárnej pomoci a prijatia veľkého počtu ukrajinských utečencov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *