Väčšina obyvateľov odmietla americké základne. Naď: Znamená to pre nás nič!

Okrem voľby primátora či predsedu samosprávneho kraja, si včera obyvatelia mesta Sliač hodili do urny aj referendovú otázku o tom, či chcú na svojom území americkú základňu. Mesto Sliač má na svojom území totiž veľké vojenské letisko.

Obyvatelia Sliaču hlasovali o otázke  „Súhlasím s tým, aby mestské zastupiteľstvo mesta Sliač podniklo všetky zákonné opatrenia k tomu, aby zabránilo umiestneniu vojenskej základne Spojených štátov amerických v akejkoľvek forme na území letiska Sliač a v jeho okolí?“

Väčšina hlasujúcich bola proti a to až 75 všetkých voličov. Z 1 513, ktorí volili, bolo 1 127 proti americkým základniam.

Pre ministra obrany Jaroslava Naďa a vládu to podľa neho nič neznamená

„Opakujem, žiadne úvahy či rozhovory sa o americkej základni na Sliači nevedú, a to na žiadnej úrovni,“ zdôraznil Naď.

Uverejňujeme celý status ministra obrany Jaroslava Naďa k referendu na Sliači:

▪️ Pre Slovensko?

NIČ, pretože americká základňa na letisku nebola, nie je a nebude.

▪️Pre vládu SR?

NIČ, pretože miestne referendum nie je právne záväzné pre vládu. Navyše, opakujem, žiadne úvahy, či rozhovory, sa o americkej základni na Sliači nevedú, a to na žiadnej úrovni.

▪️ Pre rezort obrany?

NIČ, aj naďalej sa budeme pravidelne stretávať so zástupcami mesta, podporovať ho, vysvetľovať súvislosti a pravdivo odpovedať na všetky otázky a naďalej budeme pevne veriť, že kompetentní na Mestskom úrade budú k Sliačanom féroví a nebudú ich zavádzať tak, ako pred voľbami, keď hrali na obe strany, ale budú poctivo vysvetľovať, že sa ľudia naozaj nemajú čoho báť. Teda okrem fašistov a extrémistov, ktorí im klamú a strašia ich nezmyslami.

▪️ Pre mesto Sliač?

NIČ, ak si odmyslíme, že bol rezort a Sliačania zneužití na kohosi predvolebnú kampaň, a že táto kampaň strachu bola platená z verejných peňazí.

Navyše, napriek spojeniu s komunálnymi voľbami sa referenda zúčastnilo iba 37%, pričom iba 27% oprávnených voličov (presne 1127 zo 4082) považovalo nezmysel o americkej základni za natoľko relevantný, že išlo do referenda proti tomu hlasovať. Aj to, uznajte, hovorí jasnou rečou, že výrazná väčšina Sliačanov má zdravý rozum a pochopili, že ide o doslova a do písmena blud a navyše, nešťastne formulovaný a irelevantný.

▫️Čo bude ďalej?

No NIČ. Keďže si pár nezodpovedných jedincov vymyslelo referendum o niečom čo nemá byť, sám si so záujmom počkám na ďalšie kroky mesta. :)))

A na úplný záver – áno, spojeneckí vojaci na Sliači (Nemci a Holanďania, AMERIČANOV JE NA SLIAČI PRESNE NULA) budú aj naďalej mesto podporovať, a to aj finančnými zbierkami a aj ďalšími projektmi presne tak, ako doteraz.

Ale, úprimne, fakt by som sa schuti zasmial, keby niekto vyzbieral potrebné podpisy a zorganizovalo by sa referendum proti základni UFO na Sliači. Pretože tá je presne tak pravdepodobná, ako tá americká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *