V londýnskom laboratóriu vytvorili potencionálne smrtiaci super variant Covidu-19

Podľa správy bol v univerzitnom laboratóriu v Londýne vytvorený potenciálne smrtiaci nový kmeň COVID.

Denník Daily Mail uvádza, že vedci z Imperial College London skrížili pôvodný kmeň Wuhan s oboma variantmi Omicron alebo Delta zvlášť.

College zatiaľ neoznámila, aký účinný je kmeň, ktorý vytvorili, a poprela, že by táto práca predstavovala zisk funkcie, teda proces, ktorý je teraz všeobecne považovaný za zodpovedný za pôvodný kmeň vo Wuhane.

Odborník na molekulárnu biológiu Dr. Richard Ebright varoval, že nový mutantný kmeň, ktorý bol v Londýne vpravený do škrečkov, „je šialenstvo, a to ako z hľadiska nadbytočnosti, tak z hľadiska plytvania“, a že má nulové „predvídateľné praktické využitie“.

„To by malo byť varovaním,“ vyzval biológ a dodal: „Ak sa chce svet vyhnúť novým pandemickým vlnám a pandémiám spôsobeným laboratórne vytvorenými zosilnenými potenciálnymi pandemickými patogénmi, potom je naliehavo nutné obmedziť nezmyselný výskum s vysokým rizikom a nízkym prínosom, ktorý vytvára pandemické patogény, a zaviesť účinný národný dohľad nad takýmto výskumom s platnosťou zákona.“

Dr. Ebright ďalej varoval, že vývoj je obrovský „najmä z hľadiska rizika vyvolania novej pandemickej vlny pri náhodnom alebo úmyselnom uvoľnení laboratórne vytvorených vírusov“.

Vývoj prichádza po tom, čo Bostonská univerzita vytvorila podobným spôsobom nový kmeň s 80-percentnou ÚMRTNOSŤOU.

Bývalý riaditeľ izraelského vládneho Inštitútu pre biologický výskum, profesor Šmuel Šapira, označil tento výskum za „hru s ohňom“.

Minulý týždeň zverejnená nová priebežná správa senátneho výboru pre zdravotníctvo, vzdelávanie, prácu a dôchodky dospela k záveru, že pôvod Covid-19 s väčšou pravdepodobnosťou pochádza z „incidentu súvisiaceho s výskumom“, a nie z „prirodzeného zoonotického šírenia“.

„Kým precedensné prípady predchádzajúcich ohnísk ľudských infekcií spôsobených kontaktom so zvieratami svedčia v prospech hypotézy, že za vznikom SARS-CoV-2 stojí prirodzený zoonotický prenos, vznik SARS-CoV-2, ktorý vyústil v pandémiu COVID-19, bol s najväčšou pravdepodobnosťou výsledkom incidentu súvisiaceho s výskumom,“ uvádza sa v správe, pričom sa pripúšťa, že „tento záver nemá byť jednoznačný“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *