V ruskej TV hovorili o Slovensku: Sú tam proruskí ľudia. Pomôžme im zmeniť režim!

V ruskej televízne debate sa ešte začiatok tohto leta hovorilo aj o Slovensku. Jeden z politikov tam spomínal napríklad bývalého sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, ktorý má podľa neho blízko k Rusku. Harabin je známy aj tým, že veľakrát hovoril o veciach, ktoré sa však nikdy nepotvrdili. Napríklad, že príde na Slovensko 11-tisíc migrantov.

Rus hovorí, že aj keď je Slovensko na nepriateľskom zozname, tak Slováci sú proruskí a mali by ich podporiť.

Hovoril o tom, že keď dokáže Soroš posielať peniaze, mali by aj oni a pomôcť zvrhnúť vládu. Žiadne dôkazy však nedodal.

Tvrdí, že na Slovensku sú vlastenecké televízie a rádiá, ktoré by mohli finančne podporiť.

Štát však už začiatkom vojny vypol internetové rádio InfoVojna či portál Hlavné správy, pretože šírili nebezpečné správy.

Dokonca sa objavili videá, kde Rusi mali uplácať novinára z portálu Hlavne správy, čo portál poprel.

Rus tvrdí, že by mali podporovať finančne slovenské vlastenecké médiá, aby hovorili „pravdu.“

„Denník N získal krátky zostrih z videí, ktoré urobili slovenské bezpečnostné zložky pri odhaľovaní ruskej špionáže na Slovensku. Vojenský pridelenec na ruskej ambasáde Sergej Solomasov na konci vytiahne z vrecka dvakrát 500 eur.“ píše Denník N.

„Nechcem ani ruskú, ani americkú pravdu! Každá veľmoc si ide svoju propagandu! Ja chcem len Slovensko a nič iné! Aj Rusi keď tu boli, si myslíte, že nás milovali? Takisto Amíci. Pre nich sme len odpad. My musíme držať ako silná V4 a kašlať na všetkých!“ píše v diskusii Mário.

„Správne myslí, keď môže Soroš podporovať rôzne mimovládky a robiť rozvrat v iných krajinach“ píše Valéria.

„O nás bez nás,nemajú čo doma opravovať?Prečo sa rýpu v inom štáte,keď doma to nie je ok?Takto sa rozoštvávajú národy.Každý nech si zametie pred vlastnou bránou.“ píše Zuzana.

„Nemusíte nás podporovať. My vieme kde je pravda. Príčina vojny na ukrajine je,stará,31 rokov , od rozpadu Sovietskeho zväzu. Nám obyčajným ľudom to netreba vysvetľovať, na rozdiel od našej blbej a zapredanej vlády. Neviem si predstaviť ako by vaša pomoc bola na slovensku užitočná a nezneužitá. Aj tak vďaka za pomoc.“ píše Robert.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *