V Prahe prišiel muž pred Úrad vlády, vytiahol pištoľ a strelil sa do hlavy

Pred Úradom vlády v Prahe sa v pondelok zastrelil muž. Polícia zisťuje okolnosti prípadu.

Tragédia sa stala v pondelok okolo poludnia, informoval hovorca polície Richard Hrdina.

Zranenie spôsobené strelnou zbraňou na mieste neprežil muž, ročník 1948. Hovorca uviedol, že podľa všetkého obrátil zbraň proti sebe.

„Preverujeme všetky okolnosti,“ dodal Hrdina.

Na mieste zasahovala záchranná služba, podľa jej hovorkyne Jany Poštovej lekár zranenému už nedokázal pomôcť.

Samotný Úrad vlády sa k celej záležitosti nechce vyjadrovať.

Pražská polícia vyšetrovala podobný incident aj vlani, keď sa v marci pred ministerstvom zdravotníctva zastrelil 50-ročný muž. Prišiel pred budovu ministerstva na Palackého námestí električiek, vystúpil a zastrelil sa. Motív jeho činu nebol jasný.

„Posádka záchranárov spoločne s lekárom a inšpektorom vyrážala k Úradu vlády, kde bol nájdený 75-ročný muž,“ oznámila CNN Prima NEWS tlačová hovorkyňa pražskej Zdravotníckej záchrannej služby Jana Poštová. Dodala, že dôchodca mal smrteľne vážne zranenia a záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Podobne o tragickej udalosti informovala aj Polícia ČR, podľa nej však mužov vek bol 74 rokov. „Pred Úradom vlády ČR na nábreží Edvarda Beneša riešime prípad, keď podľa všetkého sedemdesiatštyriročný muž spáchal na ulici samovraždu,“ uviedol za pražských policajtov tlačový hovorca Richard Hrdina.

Jakub Tomek z tlačového odboru Strakovej akadémie incident nechcel komentovať, odkázal na vyjadrenie polície. Vlani v marci došlo k podobnému prípadu pred budovou ministerstva zdravotníctva v Prahe. Tam sa zastrelil päťdesiatročný muž.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *