V Nemecku protestovali tisíce ľudí. Na Slovenku ten istý deň len 20 ľudí

Po celom Nemecku sa túto sobotu konali obrovské masové protesty a protestujúci žiadali spravodlivejšie prerozdelenie vládnych prostriedkov pre pomoc so zvládnutím rastúcich cien energií a bývania.

Dokopy protestovali desaťtisíce Nemcov po rôznych nemeckých mestách a to napríklad Berlín, Düsseldorf, Hannover, Stuttgart, Drážďany a Frankfurt nad Mohanom. 

Ľudia požadovali od vlády zníženie inflácie či dklon od jadrovej energie a väčšie finančné dotácie na kompenzáciu cien energií pre nízkopríjmových obyvateľov.

Greenpeaace, ktorý organizovali tieto protesty tvrdí, že prišlo okolo 24-tisíc ľudí.

V ten istý deň protestovali aj ľudia v Bratislave na proteste, ktorý však nemal ani veľké promo a ani účasť. Protestovať sa malo proti chudobe a vláde.

Podľa našich informácii prišlo zhruba 20 ľudí a protest sa nevydaril. Aktivisti z nevydareného protestu tak neuverejnili ani fotografie či videá.

„Aj v Bratislave bol dnes protest,myslím okolo 20 ľudí“ píše Anna v diskusii.

„No možno aj u nás vyjdú dakedy ľudia do ulíc .Ale teraz sú plné ulice gejov ktorí sa domáhajú práv a na čele protestu stojí aj prezidentka Caputova s Hegerom super nie .To je prednejsie ako energetická kríza gejovia majú momentálne zelenú a už dva týždne zamestnávajú parlament .A kríza je zase podľa politikov zažehnaná vo tam po obyčajný ch ľuďoch ,čo tam po dôchodcov ktorí nevie či má zaplatiť lieky ,stravu alebo elektriku .Ale Heger a Caputova citlivo vnímajúca prezidentka má teraz iné starosti .“ píše Jana v diskusii.

„Berme si príklad s okolitých štátov ako sa tam vedia ľudia vyjadriť k tomu čo sa v európe deje.“ píše Juraj.

„A my nič. Pravdaže, teraz máme najväčší problém, či sa niekomu páčia chlapci alebo dievčatá. Za to treba… Lenže z toho sa nenajeme, to nám nedá ani teplo a energie. A ani to neovplyvní naše ďalšie upadanie do chudoby.“ píše Andulka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *