V Británii už budú dávať ľuďom pôžičky na potraviny. Reagujú na vysoké ceny potravín

Nie len u nás, ale v celom svete majú problém s rastúcimi cenami potravín. V Británii si priplatia ročne za potraviny o 533 viac, a najviac zdražel mlieko, maslo a hydinové mäso.

Sieť potravín v Británii s názvom Iceland teraz začína Britom ponúkať potraviny na splátky. Je to reakcia na drahé potraviny.

Potraviny ponúkajú ľuďom bezúročné mikropôžičky. Platiť v obchode budú môcť špeciálnou kartou.

Pôžičku na potraviny si budú môcť vziať maximálne do 100 libier a splácať ju po desiatich librách týždenne.

Slovensko dá na opatrenia kvôli vojne na Ukrajine podľa odhadu 241 miliónov eur

Slovensko tento rok v súvislosti s konfliktom na Ukrajine plánuje vynaložiť na rôzne opatrenia 241 miliónov eur (5,9 miliardy Sk), väčšina z tejto sumy je na pomoc utečencom a Kyjevu. V správe o hospodárení štátu o tom informovalo slovenské ministerstvo financií. Krátko po februárovej invázii ruských vojsk na Ukrajinu Slovensko zaznamenalo silnú utečeneckú vlnu z Ukrajiny, ktorá postupne opadla.

Z Ruska od začiatku invázie odišli tisíce Židov, obávajú sa perzekúcie

Z Ruska od začiatku jeho invázie na Ukrajinu odišli tisíce Židov. Zem aj kvôli obavám z možnej perzekúcie opustil každý ôsmy, napísal server BBC s odkazom na údaje neziskovej Židovskej agentúry, ktorá Židom z celého sveta pomáha s presídlením do Izraela.

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165 tisíc Židov, ktorí v krajine žili. Tisíce ďalších sa podľa Židovskej agentúry, o ktorej uzavretie sa usiluje ruské ministerstvo spravodlivosti, odsťahovalo do iných častí sveta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *