V bratislavskej nemocnici vyoperovali mužovi nesprávne oko. Teraz nemá ani jedno

Pacientovi v bratislavskej nemocnici vyoperovali nesprávne oko a prišiel tak o obe. Doktorka, ktorá operáciu viedla už s pacientmi nepracuje.

Ružinovská nemocnica teraz poskytla rodine a pacientovi plnú súčinnosť pri zmiernení následkov. Ide o psychologické, zdravotnícke či sociálnej následky.

S dotknutým nemocnica komunikuje a chce byť nápomocná vo všetkých smeroch. Situácia im je nesmierne ľúto.

Lekárka, ktorá operáciu viedla teraz už teraz prácu pri lôžku pacienta ani na ambulancii a operačných sálach oftalmologickej kliniky nevykonáva.

Nemocnica teraz preškolila personál očnej kliniky v predoperačnej príprave.

Podľa informácií televízie Markíza išlo o 50-ročného pacienta, ktorému diagnostikovali rakovinu oka. Nutné bolo jeho vyoperovanie. Počas prípravy na zákrok však pomocný personál prelepil choré oko, lekárka tak vyoperovala to zdravé. (Na operáciu sa choré oko necháva voľné a zdravé sa zvykne prelepiť – pozn. red.), píše portál tvnoviny.sk

Podnetom sa teraz zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, v ktorého kompetencii je preverovanie, či bola poskytnutá zdravotná starostlivosť správne.

„Kto nemá problém a nedostane sa do nemocnice nepochopí, ak tam už raz z vážnych dôvodov musí ísť a vidí čo sa robí v našom zdravotníctve radšej by ani nežil. Stačilo mi 2 týždne a som uplne zhrozená čo sa robí . Všetko celé zlé 😡🤔.Boh nás všetkých opatruj a ochraňuj 🙏“ píše Jitka v diskusii.

„Toto sa len Slovensku môže stať…ten čo to spôsobil vypichnuť aj nemu oči aby vedel aké to je !“ píše Simona.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *