V Amerike asi vyhrajú voľby: Sú proti LGBTI, nechcú dať peniaze Ukrajine a Biden je pre nich zločinec

V Spojených štátov si tento utorok budú obyvatelia voliť zloženie Snemovne reprezentantov a tretiny Senátu, a tiež o guvernéroch 36 štátov a troch teritórií. 

Prieskumy už dnes hovoria o tom, že demokrati môžu prísť o kontrolu nad oboma kongresovými komorami.

Republikáni, ktorí majú blízko k víťazstvu už dnes hlásia, že Ukrajine nedostane už ani cent navyše.

Dokonca reprezentantka Republikánov kongresmanka Marjorie Taylor vyvesila plagát, ako reakciu na transgender vlajku vystavenú pred kanceláriou.

Nadpis znie: Existujú dve pohlavia : MUŽ a ŽENA !!! Dôverujte vede!

Politička Taylor dokonca obviňuje prezidenta Bidena, že ničí americký priemysel a mal by byť trestne stíhaný.

Americký kongresman šokoval Ukrajinu, keď sa vyjadril, že ak jeho strana vyhrá v novembrových voľbách do snemovne reprezentantov, USA obmedzia pomoc Ukrajine.

Republikán Kevin McCarthy šokoval ukrajinských predstaviteľov, ktorí ostali zdesení.

„Myslím, že ľudia sa ocitnú v recesii, a nebude sa im chcieť vypisovať bianko šeky Ukrajine,“ povedal pre Punchbowl News McCarthy.

„Úprimne povedané, vyjadrenie pána McCarthyho nás šokovalo,“ povedal šéf poslaneckého klubu strany Sluha národa Davyd Arachamija s tým, že počas nedávneho stretnutia s McCarthym vo Washingtone nadobudol dojem, že pomoc Ukrajine bude pokračovať bez ohľadu na výsledok volieb.

„Len pred pár týždňami naša delegácia navštívila Spojené štáty a stretla sa aj s McCarthym. Ubezpečil nás, že podpora Ukrajiny v tejto vojne zostane najvyššou prioritou oboch strán (demokratov a republikánov), aj keď (Republikánska strana) zvíťazí v nadchádzajúcich voľbách.“ uviedol hovorca ukrajinského ministra zahraničných vecí.

Zelenskyj rokoval s von der Leyenovou o finančnej pomoci Ukrajine aj posilnení sankcií

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rokoval s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou, uviedol to na Twitteri. V rozhovore s ňou prebral ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu na tento aj nadchádzajúci rok. Dvojica sa ďalej venovala možnosti posilnenia sankcií voči Rusku či akciám Iránu, ktorý vojnového agresora zásobuje drony.

Vedenie Kyjeva sa pripravuje na scenár úplného blackoutu

Vedenie Kyjeva pripravuje scenár evakuácie všetkých obyvateľov mesta pre prípad, že by v ňom nastal úplný výpadok prúdu. Informoval o tom denník The New York Times, ktorý sa odvoláva na Romana Tkačuka z mestskej správy. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko v sobotu občanov varoval, že sa mesto môže ocitnúť bez svetla, vody a vykurovania. Zároveň vyzval občanov, aby sa na tento pesimistický scenár pripravili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *