Už to začína: Migranti kradnú na pumpách, ženy sa museli zamknúť. Vraj im ale musíme pomáhať, lebo sú v núdzi

S migrantmi na Slovensku máme čo raz viac skúseností a niektoré naozaj nie sú pozitívne. Väčšinou mladí muži zo Sýrie či Afganistanu sa chcú cez naše územie dostať do Nemecka za lepším životom.

Momentálne však majú problém prejsť do Česka, kde je polícia tvrda a nekompromisná. Migrantov chytia a vozia nám ich naspäť.

Na hraničnom priechode pri Holiči dokonca migranti kradli na čerpacej stanici a zamestnankyne sa museli zamknúť a prejsť na okienkový predaj, informuje o tom RTVS.

„Spali tu tak jak vidíte za mnou pri stene. Mali tu porozkladané kartóny a spali na zemi, v podstate na terase. Spravili tu neporiadok,“ uviedol majiteľ čerpacej stanice Peter Kadlec.

„Situácia sa každý deň mení. Včera sme mali také problémy s nimi, že prišlo aj k nejakým krádežiam na našej čerpacej stanici. Takže sme museli prejsť k okienkovému predaju. Museli sme sa zamknúť,“ priblížila vedúca stanice Laura Pešelová.

Zuzana Vatraľová z Medzinárodnej organizácie pre migráciu tvrdí, že sú to ľudia, ktorým treba pomôcť.

Sociálnymi sieťami sa šíria videá zo stanového mestečka v Kútoch (pri českých hraniciach), kde štát dočasne ubytoval migrantov zo Sýrie či Afganistanu. Migranti by tam mali byť dovtedy, kým sa vyrieši otázka, čo s nimi a kam ďalej pôjdu.

Českí policajti ich nekompromisne otáčajú naspäť na Slovensko a vozia ich sem dokonca v autobusoch. Slovenská polícia im dá doklad o tom, že sa môžu voľne pohybovať na našom území po dobu 30 dní.

Po uverejnení videa Mária Vidáka, ktorý navštívil stanové mestečko migrantov v Kútoch a poukázal na fakt, že migrantom kopali káble, aby im zaviedli elektrické kúrenie, sa rozprúdila vášnivá diskusia Slovákov.

Tí sa pýtajú, prečo sa takto štát nestará o našich bezdomovcov. Niektorí dokonca zvažujú, že sa pre vysoké ceny energii nasťahujú do tohto mestečka „Veď to platíme z našich daní!“.

„Keď nám bude veľmi zima a nebudeme mať čo jesť, pôjdeme do tohto stanového mestečka. Tam sa aj kúri, aj jesť dajú a nestojí vás to nič.“ píše Laura.

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

„Mali by sa im tam nasťahovať naši bezdomovci,keď už tak by mali mať prednostné právo“ píše Pavol.

„Je to pravda,ženy a deti nechali teda kde? Nechápem to. Cítiť z toho veľa problémov.Teraz už nevadí,že donesú aj prenosné choroby? My sme žili dva roky v totalite. Nemohli sme sa ani navštevovať,ani na smrteľnej posteli príbuzného,museli sme nechať zomrieť osamelo a beznádej aká tu bola,teraz títo môžu. Voľný pohyb majú a my strach. Robia si zasa čo chcú naši politici. Choré čo sa deje.“ píše Eva.

„Migrantom energiu,v osadách vodu?? A čo my ostatní slušní ľudia čo každý deň chodia do práce aby toto financovali???..kam sme to dotiahli do psej matere, bravooo   “ píše Ingrid.

„Sme na posmech celému svetu je mi ľúto nášho malého Slovenska čo to s ním táto vláda urobila smutné veľmi smutné naši starí rodiča bojovali za to aby sme sa mali lepšie ako oni položili život za nás vo vojne a toto čo sa tu teraz deje nemám slov hanba“ píše Beáta.

„Nám kto dá keď nebudeme mat čoho zaplatiť elektriku, plyn opýta sa nás niekto ci nato mame pomôže nám niekto, je to velmy smutné , v kútoch ešte aj káble ponatahovali aby tím cernim hubám mohli kúriť aby nezamrzli a slová drie chudobu“ píše Júlia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *