USA niečo vedia? Okamžite vyzývajú svojich občanov, aby opustili Ukrajinu. Toto sa údajne chystá v krajine!

Americké veľvyslanectvo vydalo výzvu pre svojich občanov, ktorí sa nachádzajú na Ukrajine, aby okamžite opustili krajinu. Reaguje tak po správach o tom, že Rusko zvyšuje úsilie o začatí útokov a že sa bude čoraz viac zameriavať na ukrajinskú civilnú infraštruktúru

Ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení odporučilo občanom USA, aby opustili Ukrajinu, „ak je to bezpečné, využili súkromné možnosti pozemnej dopravy“.

Veľvyslanectvo radí, aké kroky by mali občania podniknúť, ak by sa ocitli v nebezpečnej situácii.

„Ak budete počuť hlasný výbuch alebo ak sa aktivujú sirény, okamžite vyhľadajte úkryt,“ uvádza sa vo vyhlásení.

„Ak sa nachádzate v dome alebo v budove, choďte na najnižšie poschodie stavby s najmenším počtom vonkajších stien, okien a otvorov; zatvorte všetky dvere a sadnite si k vnútornej stene, ďalej od okien alebo otvorov.“

Lavrov kritizoval pred sýrskym ministrom zahraničných vecí Izrael za útoky v Sýrii

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov v utorok príkre kritizoval izraelské útoky v Sýrii a označil ich za nebezpečnú prax. Povedal to na tlačovej konferencii usporiadanej po rokovaní s jeho sýrskym náprotivkom Fajsalom Mikdádom. Agentúra Reuters k tomu napísala, že to ďalej ochladí rusko-izraelské vzťahy poznamenané Lavrovovým májovým výrokom o židovských koreňoch Adolfa Hitlera.

„Rozhodne odsudzujeme nebezpečnú izraelskú prax na sýrskom území. Žiadame, aby Izrael rešpektoval rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN a predovšetkým územnú zvrchovanosť a celistvosť Sýrie,“ povedal Lavrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *