Unikli zábery vraha zo Zámockej. Takto strieľal chladnokrvný mladík! Zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy

Brutálne zábery tragédie, ktorá sa stala v stredu 12.októbra na Zámockej ulici v Bratislave sa šíria internetom. 19-ročný strelec, ktorý podľa všetkého vraždil pre nenávisť voči LGBTI komunite bol nahraný priemyselnou kamerou.

Na záberoch je vidieť, ako si strele zameriava na dvoch mladíkov a začne do nich strieľať. Vystrieľa niekoľko rán a schová sa do výklenku.

Po pár sekundách strelec uteká preč a okoloidúce autá zastavujú.

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre citlivé a maloleté osoby.

Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila obete stredajšej tragédie, kde mladík zavraždil pred LGBTI podnikom dvoch mužov. Mladík neskôr zabil aj seba.

Tragédia sa stala v stredu po 19-tej hodine na Zámockej ulici v Bratislave pred podnikom, kde sa stretáva LGBTI komunita. Mladík mal zabíjať z nenávisti.

Prezidentka Čaputová navštívila toto miesto tragédie, zapálila sviečku a položila kyticu.

Stretla aj so zástupcami LGBTI komunity. S majiteľom Teplárne, podniku, v ktorom sedeli obete, sa objali a plakali. Potom sa vybrali na súkromný rozhovor dovnútra podniku, uvádza portál tvnoviny.sk

„Nič v zlom je to hrozné a je mi to úprimne ľúto,ale čo rodičia zabitých detí tých kto objal a súcitil s nimi “ pýta sa v diskusii Otília.

„Každá vražda je tragédia. Ale prezidentke to uznan len vtedy, keď príde podporiť aj rodiny obetí aj v iných prípadoch. Ich život nebol o nič cennejší, než život kohokoľvek iného.“ píše Michal.

„Škoda že neprišla podporiť rodičov dedečkovho besnenia  “ píše Patrik.

„Myslím na nevinné obete včerajšej streľby v Bratislave, aj na tých, ktorí sa po nej už necítia bezpečne. Tri roky hovorím, že aj slová sú zbraň. Že my politici sme zodpovední za každé jedno slovo, ktoré vyslovíme. Napriek tomu tu mnohí bezohľadne zapĺňajú priestor nenávisťou. Hnevá ma, že ani niektorí prokurátori a sudcovia verbálnym trestným činom neprikladajú dôležitosť a nepovažujú ich za nebezpečné. Tri roky hovorím a upozorňujem, že sa to nemusí skončiť iba pri slovách. Podľa doterajších informácií streľba v bratislavskej kaviarni, kde sa schádzali najmä ľudia z komunity LGBTI, bola trestným činom z nenávisti k menšine. Z nenávisti už dlhodobo živenej hlúpymi a nezodpovednými výrokmi politikov. Táto nenávisť stála nevinné ľudské životy. Prestaňte s tým, kým nebude stáť ďalšie. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a silu ľuďom z LGBTI komunity, ktorí sa týmto útokom cítia byť ohrození. Justičné orgány začnite konať! Nenávisť a zlo musíme spoločne prekonať. Máme na to.“ napísala Čaputová na sociálnej sieti dnes ráno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *