Ukričaného Mazureka uzemnil Beluský: Čím viac rozprávaš, tým viac sa zamotávaš do klamstiev, povedz čo si mi povedal na chodbe

V parlamente je dnes naozaj horúco a to nie medzi vládou a opozíciou, ale práve medzi opozičnými poslancami.

Milan Mazurek, ktorý sa do parlamentu dostal vďaka ĽSNS teraz kritizuje Matovičov zákon, ktorý dá slovenským rodinám na deti finančné bonusy a zvýši prídavky. Mazurekovi sa to nepáči a urobil by to celé inak.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba síce povedal, že Matovičovu vládu nepodporuje, ale podporí všetko, čo pomôže slovenským rodinám a neohrozí to rozpočet „To, že rodiny nepodporí Progresívne Slovensko a SaS, sa dalo čakať. Ale že proti podpore rodín bude hlasovať aj tzv. hnutie Republika, tak to je obrovské politické odhalenie. Spoločným hlasovaním PS, SaS a Republiky sa v podstate vytvoril ultraliberálny tábor, ktorý napĺňa dohady o tom, že spolu s Hlasom Petra Pellegriniho sú tieto tri strany pripravené v budúcnosti vytvoriť tak liberálnu vládu, akú Slovensko ešte nezažilo.“ napísal Kotleba na sociálnej sieti.

V parlamente sa do seba pustili aj bývalí kolegovia a súčasný podpredseda ĽSNS Martin Beluský zožal potlesk, keď povedal Mazurekovi, že čím viac rozpráva, tým viac sa zamotáva do vlastných klamstiev a že by sa už mali uvedomiť.

Beluský vyčítal Mazurekovi, že síce hovoria, že chcú pomoc ľuďom, ale zároveň chcú deštrukciu vlády a aby nič neprešlo. Mazurek vykrikoval Kotlebovcom, že takto strácajú voličov „… a ďakujem ti veľmi pekne, že si mi hovoril o tom strácaní tých voličov, lebo mne to je Milan (Mazurek) úprimne jedno. Pretože mi nie sme marketingová strana, my to nerobíme kvôli lajkom, kvôli pozretiam, kvôli zdieľaniam. My to robíme preto, lebo chceme pomôcť ľuďom. A nech mám aj mínus štrnásť percent, je mi to úplne jedno, Milan…“ povedal Martin Beluský z ĽSNS Mazurekovi s tým, že mu mal Mazurek povedať na chodbe v parlamente, že tento zákon by podporili, ak by ho podporil SMER SD „…pretože vy ste obyčajné smerácke podržtašky…“ dodal Beluský.

Celú opozičnú prestrelku si môžete pozrieť tu:

V tlačovej konferencii sa k celej téme vyjadril aj podpredseda ĽSNS Martin Beluský: