Ukrajinský minister obrany odkazuje Slovákom: Spolu porazíme nepriateľa! Spoločne k víťazstvu!

Slovenský minister obrany Jaroslav Naď nahral na sociálnej sieti video z jeho ukrajinským náprotivkom. Oleksii Reznikov ďakuje a odkazuje Slovákom silné slová.

Reznikov ďakuje Slovákom za ich pomoc Ukrajincom a pokladá nás za správneho suseda.

„Verím, že Ukrajina spolu so slovenským národom a ďalšími partnermi a spojencami porazí nepriateľa. Pravda zvíťazí, spoločne k víťazstvu“ odkázal.

Pre Ukrajinu je teraz nevyhnutné zastaviť postup ruského agresora, stabilizovať frontovú líniu a pripraviť protiútok s cieľom oslobodiť územie obsadené nepriateľom, uviedol vo štvrtok na darcovskej konferencii v Kodani ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Podľa agentúry Ukrinform upozornil, že dĺžka frontu presahuje 2500 kilometrov, pričom aktívne sa teraz bojuje na fronte dlhej 1300 kilometrov.

„Náš cieľ sa nezmenil: je to obnova zvrchovanosti a územnej celistvosti nášho štátu v medzinárodne uznaných hraniciach,“ povedal Rezikov podľa Ukrinform. Vysvetlil tiež, že na to si Kyjev určil niekoľko priorít, medzi nimi napríklad zabezpečenie, že Rusko nebude môcť manévrovať v severozápadnej časti Čierneho mora, funkčná protivzdušná obrana veľkých miest a objektov kritickej infraštruktúry, obrana hraníc s Bieloruskom a tiež konkrétne možnosti potrebné na stabilizáciu frontu a vytvorenie podmienok pre ukrajinský protiútok.

„Rusko je nebezpečný nepriateľ, nerešpektujúci pravidlá, a disponujúci obrovskými zdrojmi,“ povedal Reznikov. „Je to štát-terorista, ktorý nerešpektuje ľudské práva a nehľadí na straty. Pácha masové vraždy vojnových zajatcov a civilistov. Využíva dezinformáciu, migráciu, obilie, energetiku a jadrovú energiu ako zbraň. Ruská taktika ohrozuje nás všetkých,“ zdôraznil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *