Ukrajinci vedia, kto by mohol nahradiť Putina

Kyrylo Budanov, ktorý je šéfom ukrajinskej rozviedky sa pre portál Ukrajinská pravda vyjadril o tom, kto by mohol nahradiť ruského prezidenta Vladimira Putina.

Putin by vraj mohol nahradiť bývalý ruský premiér Sergej Kirijenko. Podľa Budanova nemá šancu bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev.

Možnú šancu nahradiť Putina má Dmitrij Patrušev, syn niekdajšieho šéfa Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a súčasného tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaja Patruševa.

Rusko musí zrýchliť rozhodovanie ohľadom svojich akcií na Ukrajine, povedal Putin

Rusko musí zrýchliť spôsob, akým prijíma rozhodnutia týkajúce sa svojich vojenských akcií na Ukrajine. Prezident Vladimír Putin to dnes povedal ruskej koordinačnej rade na zabezpečenie potrieb „špeciálnej vojenskej operácie“, ako Moskva označuje svoju pokračujúcu agresiu voči Ukrajine. Informovala o tom ruská agentúra TASS.

Putin na prvom zasadnutí vládnej koordinačnej rady tiež uviedol, že administratívne postupy v Rusku by mali byť „aktualizované a zdokonalené“ v reakcii na protiruské sankcie a potreby vojenskej operácie na Ukrajine. Podľa agentúry Reuters tiež vyzval vládne štruktúry a regióny, aby svoje úsilie lepšie koordinovali.

Rusko možno v Záporožskej jadrovej elektrárni chystá jadrový útok, varuje prevádzkovateľ zariadenia

Ukrajinský prevádzkovateľ jadrových elektrární Enerhoatom dnes varoval, že ruské sily vykonávajú utajovanú a podozrivú aktivitu v Záporožskej jadrovej elektrárni. Enerhoatom tiež vo vyhlásení na platforme Telegram uviedol, že podľa jeho dohadov by Rusi mohli pripravovať teroristický útok s použitím jadrového materiálu.

Ruskí vojaci nechcú na miesto, kde sa táto tajná činnosť v elektrárni odohráva, pustiť ukrajinských pracovníkov zariadení ani pozorovateľov z Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu, podotkol Enerhoatom. „Takéto rokovania okupantov môže naznačovať, že pripravujú teroristický čin s využitím jadrového materiálu a rádioaktívneho odpadu uloženého v areáli Záporožskej jadrovej elektrárne,“ oznámila energetická spoločnosť.

Kuleba: Najnovšie ruské obviňovanie Kyjeva pôsobí dojmom, že Moskva niečo chystá

Ruské obviňovanie Kyjeva z prípravy takzvanej špinavej bomby pôsobí dojmom, že Moskva plánuje operáciu pod cudzou vlajkou. Dnes to podľa agentúry Reuters novinárom povedal šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba. S tvrdením, že sa Ukrajina chystá použiť zbraň, ktorá spôsobí rádioaktívne zamorenie rozmetaním rádioaktívneho materiálu pomocou bežnej trhaviny, prišiel cez víkend ruský minister obrany Sergej Šojgu. Západní predstavitelia aj Kyjev ho označili za falošné.

Rusko od nedele obvinenia niekoľkokrát zopakovalo a požiadalo, aby sa ním zaoberala Bezpečnostná rada OSN. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v pondelok podľa Reuters vyjadril obavy, že si Moskva hľadá zámienku na eskaláciu situácie na Ukrajine, kde od februára vedie inváziu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *