Ukrajinci si v Kyjeve konečne užívajú opaľovanie na pláži, hrajú volejbal a karty

Obyvatelia Kyjeva sa v sobotu húfne vydali von, aby si užili 34 stupňov, a stovky ľudí si užívali slnečné lúče na centrálnej pláži mesta – len niekoľko týždňov po tom, čo sa hlavné mesto Ukrajiny ocitlo v obliehaní ruských inváznych vojsk a raketové údery zrovnali so zemou budovy a zabili civilistov.

Na snímkach z brehu rieky Dneper, ktorá preteká Kyjevom, bolo vidieť ľudí, ako sa opaľujú, kúpu vo vode a hrajú volejbal, pričom cez rieku bolo vidieť panorámu mesta.

Na začiatku tohto roku by sa pri rovnakom pohľade na mesto objavil dym stúpajúci nad obzor, keď ruské granáty bombardovali Kyjev a ukrajinskí obrancovia bojovali, aby sa ich budúci dobyvatelia nedostali do jeho centra.

Vtedy veľkú časť mesta pokrýval sneh. Teraz sa letné počasie zhoduje s relatívnym pokojom po tom, čo boli vojská Vladimira Putina vytlačené z hlavného mesta a presunutá na východnú Ukrajinu.

Zároveň je však cítiť úzkosť, pretože muži z hlavného mesta sú stále povolávaní na frontové línie – kde v bojoch denne umiera až 100 ukrajinských vojakov – a hrozba útoku stále hrozí, pretože Kyjev bol zasiahnutý ruskými raketami už minulú nedeľu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *