Smutný príbeh Slovenky: Medveď nám zabil ocka pri obyčajnej prechádzke, ako veľmi musel trpieť, keď bojoval o svoj život. Vláda nič nerobí!

Posledné dni neustále počúvame o brutálnych útokoch medveďov a aj Slováci, ktorí majú lásku k zvieratám už v diskusiách píšu, že medveď je šelma a nie je normálne, aby po bežných cestách, boli napádaní ľudia, ktorí len idú do práce.

Áno. Medvede sú premnožené a tlaky na ministra životného prostredia Jána Budaja sa stupňujú. Ten však nahneval spoločnosť, keď povedal, že medveď na ľudí neútočí, pretože je vegetarián.

Včera sa na sociálnej sieti objavil príbeh Slovenky, ktorej medveď zabil otca. Tá napísala celý príbeh, ktorý trhá srdce a tlačí slzy do očí.

„Zdravím vás, presne dnes uplynul rok od tragédie, ktorá navždy poznačila naše životy, keď nám medveď počas obyčajnej nedeľnej prechádzky zobral jednu z najdôležitejších osôb v naších životoch, OCINA, ktorý tu bol dennodenne pre nás, a čo ma mrzí najviac, moje päťročné dvojičky stratili úžasného staja, ktorý im stihol dať v živote veľmi veľa a ešte viac im dať mohol. Žiaľ nestihol.

Naša psychika je poznačená do konca života pri predstave ako veľmi musel o svoj život bojovať a čo musel v posledných chvíľach prežívať a nikto z nás mu nemohol pomôcť. Nepochopí to nikto kto to neprežije.Preto mám potrebu sa práve dnes vyjadriť ku všetkému, čo sa tu deje a situácii okolo medveďov.V prvom rade si kladiem otázku čo sa vlastne za ten rok na Slovensku zmenilo??? Nezmenilo sa absolútne nič!!! Medvede ďalej veselo ohrozujú a mrzačia ľudí, ničia majetok a hospodárstva a len s veľkým šťastím sa zatiaľ nestala ďalšia podobná tragédia.

Po našej žalobe MŽP, Okresný súd v RK rozhodol v náš prospech. Sudca konečne „na plnú hubu“ povedal ako sa veci v SR majú, za čo má môj veľký obdiv za odvahu. Nie nešlo nám o peniaze ako si mnohí myslia a dokážu závidieť aj niečo takéto. Tých pár tisíc nám ani z jednej milióntiny nenahradí život otca a nezmierni žiaľ. Ide skôr o princíp, že snáď život medveďa nemá v tomto štáte vyššiu hodnotu ako život človeka. Avšak ako sa javí, tak v tomto štáte žiaľ má. Omnoho viac si vážime vyjadrenie súdu, ze štát sa nestará o bezpečnosť svojich občanov a pokiaľ sa na Slovensku niečo nestane nerieši sa nič. Avšak ako vidíme aj na tomto príklade, aj pokiaľ sa niečo stane aj tak sa nerieši nič. Minister sa po medializácii prípadu odrazu vo februári zobudil a vystúpil na tlačovke sľubujúc ako ide riešiť veci. Nerieši nič!!! A hádajte čo!!! MŽP sa bez akejkoľvek empatie, súcitu a hanby proti rozhodnutiu súdu odvolalo posledný možný deň. Áno posledný deň! Absolútny výsmech do tváre. Ja len dúfam, že sa dobre pobavili a prišlo im náramne vtipné čakať do poslednej chvíle a nechať nás v tom, že snáď sa to po roku uzavrie a budeme mať pokoj.

Nevadí, za pravdu sa budeme biť ďalej!!! Na dôvažok ctený p. minister v politickej relácii bez akejkoľvek hanby a sebareflexie vyhlási, že medvede nezabíjajú ľudí a sú vegetariáni. Ako môže toto povedať rodine, ktorej zabil otca, starého otca, syna, brata… Ďalej p. Haring v jednom z článkov bez mihnutia oka podá nepravdivé informácie, že dve tri šklbnutia a prerušená miecha. Bol pri pitve??? Asi nie, pretože keby si čo i len prečítal obsah pitevnej správy a oboznámil sa s rozsahom otcových zranení nedovolil by si takto pohapusto klamať a zavádzať verejnosť, teda aspoň by som tomu chcela veriť. A na záver p. Hletko bude medvede porovnávať s kliešťami??? Sú azda aj tie slepo chránené ochranárskou mafiou???

Toto snáď ani nepotrebuje komentár. Namiesto toho aby si konečne priznali chybu a uznali, že niečo je zle a medvede sú jednoducho premnožené budú tárať o nelegálnych krmoviskách, kontajneroch a poučovať o používaní sprejov proti medveďom, pretože nevedia ako by sa z tejto zúfalej situácie vykrútili. Veď je to smiešne a každému normálnemu človeku sa nad týmito vyjadreniami musí rozum zastavovať. Kompetentní si asi vážne myslia, že ľudia sú takí sprostí a zožerú im tieto žvásty (česť výnimkám, panelákovým ochranárom pisajúcich svoje múdre statusy o chúďatkách medveďoch z bezpečia bytu minimálne na siedmom poschodí, ktorým určite rovnako záleží aj na ostatných zvieratkách na tejto planéte a sú minimálne vegetariáni). Snáď je všetkým triezvo zmýšľajúcim jasné, že jediným dôvodom na bezohľadnú ochranu týchto premnožených šeliem sú jednoducho prachy, darmo budeme za tým hľadať ich nekonečnú lásku k medveďom, pretože ak by vďaka nim nemali plné vrecká tak sú im absolútne ukradnuté.

Ale biznis je biznis však, aj keď na úkor ohrozovania obyvateľov a likvidácie hospodárstiev v dotknutých oblastiach. Ako sa zdá medvede sú jednoducho nad človeka, a tí čo vypisujú duchaplné statusy o tom, ako sú premnožení ľudia nie medvede, dúfam, že sa ďalej nerozmnožujete…. Na súčasnom stave je vidieť, že peniažky majú jednoducho silnú moc, ale pár drobných pre poškodených s doživotnými následkami, prípadne pozostalých sa len sťažka nájdu, veď z čoho by platili „perfektnú prácu veľmi užitočného“ zásahového tímu.Na záver môjho výlevu len toľko, že pevne verím a dúfam, že sa snáď nájde konečne niekto, kto týchto ekoteroristických šialencov zastaví, aby medvede konečne začali znova žiť len vysoko v horách a pobyt v našej krásnej prírode nebol životu nebezpečným športom. MIER!!!“ napísala Barbora.

3 Replies to “Smutný príbeh Slovenky: Medveď nám zabil ocka pri obyčajnej prechádzke, ako veľmi musel trpieť, keď bojoval o svoj život. Vláda nič nerobí!

  1. My family members always say that I am killing my time here at web, however I know I am getting know-how every day by reading thes nice
    content.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *