Ukrajina sa chystá k protiútoku na Rusov! Toto všetko chystajú, oznámil minister obrany Reznikov

Pre Ukrajinu je teraz nevyhnutné zastaviť postup ruského agresora, stabilizovať frontovú líniu a pripraviť protiútok s cieľom oslobodiť územie obsadené nepriateľom, uviedol vo štvrtok na darcovskej konferencii v Kodani ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Podľa agentúry Ukrinform upozornil, že dĺžka frontu presahuje 2500 kilometrov, pričom aktívne sa teraz bojuje na fronte dlhej 1300 kilometrov.

„Náš cieľ sa nezmenil: je to obnova zvrchovanosti a územnej celistvosti nášho štátu v medzinárodne uznaných hraniciach,“ povedal Rezikov podľa Ukrinform. Vysvetlil tiež, že na to si Kyjev určil niekoľko priorít, medzi nimi napríklad zabezpečenie, že Rusko nebude môcť manévrovať v severozápadnej časti Čierneho mora, funkčná protivzdušná obrana veľkých miest a objektov kritickej infraštruktúry, obrana hraníc s Bieloruskom a tiež konkrétne možnosti potrebné na stabilizáciu frontu a vytvorenie podmienok pre ukrajinský protiútok.

„Rusko je nebezpečný nepriateľ, nerešpektujúci pravidlá, a disponujúci obrovskými zdrojmi,“ povedal Reznikov. „Je to štát-terorista, ktorý nerešpektuje ľudské práva a nehľadí na straty. Pácha masové vraždy vojnových zajatcov a civilistov. Využíva dezinformáciu, migráciu, obilie, energetiku a jadrovú energiu ako zbraň. Ruská taktika ohrozuje nás všetkých,“ zdôraznil.

Ukrajinskí utečenci narážajú v zahraničí na problémy s hľadaním práce

Ukrajinskí utečenci, ktorí sa rozhodli v zahraničí vstúpiť na pracovný trh, často narážajú na prekážky jazykovou bariérou počnúc a nutnosťou zabezpečiť starostlivosť o deti končiac. Stovky tisíc Ukrajincov a Ukrajiniek ale prácu aj napriek tomu prácu v krajinách Európskej únie nachádzajú, a to aj vďaka uľahčenej procedúre pre ukrajinských utečencov. V Poľsku, kam zamierila najväčšiu časť utečencov, si po ruskej invázii na Ukrajinu našlo prácu takmer 390 000 z nich.

V Poľsku je teraz legálne zamestnaných 770 000 ukrajinských občanov vrátane tých, ktorí prišli do Poľska už pred vojnou, a 390 000 osôb vďaka novej schéme prijatej v reakcii na vojnu na Ukrajine. V utorok o tom novinárov informoval námestník poľského ministra rodiny a sociálnej politiky Stanislaw Szwed. „Hlavne sú to ženy, matky. Nepotrebujú žiadne povolenie, stačí len informovať okresný úrad práce, že daná osoba pracuje,“ povedal poľský námestník. Do Poľska od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu pricestovalo podľa poľskej pohraničnej stráže skoro 5,4 milióna ľudí z Ukrajiny, viac ako 3,5 milióna ľudí sa ale zároveň vrátilo späť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *