Tureckí fanúšikovia proti ukrajinskému klubu skandovali meno Vladimíra Putina

Totálny šok zažili futbalisti ukrajinského klubu Dynamo Kyjev, keď tureckí fanúšikovia počas zápasu proti domácemu Istanbulu Ferebahce, skandovali meno ruské prezidenta Vladimira Putina.

„Stretnutie sa vyvíjalo dobre a nebrali sme do úvahy fanúšikov. Nečakal som však takéto chorály domácich, boli poľutovaniahodné,“ povedal pre turecký denník Fanatik Lucescu. Ukrajinský klub nakoniec v Turecku vyhral po predĺžení 2:1

Ukrajinský parlament schválil zákon o výhodách Poliakom ako vďaka za pomoc

Ako poďakovanie za pomoc v čase vojny Ukrajina udelila osobitné práva poľským občanom. Príslušný zákon dnes definitívne prijal ukrajinský parlament, oznámili tlačové agentúry. Zákon predpokladá, že poľskí občania spolu s manželkami (či manželmi) a deťmi môžu zostať na Ukrajine až 18 mesiacov. Počas pobytu majú právo sa nechať zamestnať či podnikať, a to bez zvláštneho pracovného povolenia pre cudzincov. Na roveň Ukrajincom budú postavení aj pri štúdiu, poskytovaní lekárskej starostlivosti či sociálnej pomoci, uviedla agentúra Ukrinform s odvolaním sa na predsedníčku vládnej strany Sluha národa.

Ruské ostreľovanie na strednej Ukrajine si podľa Kyjeva vyžiadalo päť obetí

Pri ruskom ostreľovaní mesta Kropyvnyckyj v centrálnej časti Ukrajiny dnes zomrelo päť ľudí a 25 ďalších utrpelo zranenia, z toho 13 civilistov, uviedol podľa agentúry Unian oblastný gubernátor Andrij Rajkovyč. Raketový útok vo Vyšhorodskom okrese v Kyjevskej oblasti dnes ráno zranil 15 ľudí, oznámil podľa serveru Ukrajinska pravda policajný šéf Andrij Nebytov.

Ruské rakety v Kropyvnyckom zasiahli hangáry a leteckú školu, povedal podľa agentúry Reuters Rajkovyč novinárom. Medzi piatimi obeťami je podľa neho jeden príslušník armády. Kropyvnyckyj je centrom Kirovohradskej oblasti a pred vojnou mal cez 200 000 obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *