Tretia svetová? Kadyrov chce odzbrojiť NATO a dobyť mesto v Poľsku

Vypracovávame plán demilitarizácie krajín NATO a Poľsko je prvý v rade po dobytí Kyjeva, povedal čečenský vodca Ramzan Kadyrov na sieti Telegram.

Tieto novinky sa vraj dozvedel od svojho poradcu a niekdajšieho veliteľa čečenskej polície Apty Alaudinova, ktorý sa nedávno vrátil z Moskvy.

„Apty Alaudinov sa nedávno vrátil zo služobnej cesty v Moskve a konečne sa nám podarilo viesť plodný rozhovor pri šálke večerného čaju a podrobne sa porozprávať o taktike našich jednotiek, zvážiť za a proti a zamyslieť sa nad budúcimi úlohami,“ píše Kodyrov.

„Plány sú veľkolepé. Už pripravujeme plán demilitarizácie krajín NATO a prvé na rade po dobytí Kyjeva je Poľsko,“ dodáva na záver Kadyrov, zrejme s tým, že tieto „plány“ sa asi chytajú v Moskve.

Pred tým ešte pripomína, kto jeho poradca Alaudinov, ktorý nie je mimo Čečenska v podstate známy, je. „Apty Aronovič vzdoroval ukrajinským votrelcom spoločne s podriadenými dobrovoľníkmi a druhým zborom Ľudových milícií LPR bez toho, aby mal k dispozícii nejakých profesionálne vycvičených vojenských špecialistov alebo jednotky ťažkej techniky.

Zoznam úspechov generálmajora nie je malý: podieľal sa na oslobodení 36 osád, vrátane opisuje činy svojho poradcu Kadyrov. Alaudinov velil čečenským jednotkám pri ruskej invázii na Ukrajinu.

Ako pripomína poľský denník Do Rzeczy, toto nie je prvá vyhrážka čečenského vodcu smerom k Varšava. Kadyrov v polovici mája pohrozil Poľsku útokom a žiadal ospravedlnenie za incident s ruským veľvyslancom Sergejom Andrejevom, keď ho aktivisti pred cintorínom sovietskych vojakov vo Varšave poliali červenou farbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *