Toto Putina veľmi nahnevá! Ukrajina chce odstreliť most na Krym: A civilisti začnú behať s ukrajinskými vlajkami!

Krymský most, nazývaný tiež Kerčský most, je pre ukrajinskú armádu vojenským cieľom číslo jedna. V rozhovore pre rádio Slobodná Európa to povedal generálmajor ukrajinských ozbrojených síl Dmitrij Marčenko, ktorý v prvých dňoch invázie viedol obranu Mykolajiva a Mykolajivskej oblasti.

Na otázku, či sa most cez Kerčský prieliv stane jedným z cieľov ukrajinskej armády, keď dostane sľúbené zbrane, Marčenko odpovedal: „Áno, na sto percent. Nie je to tajomstvo ani pre ich armádu, ani pre našu armádu. Vedia to ich civilisti aj naši civilisti. To bude cieľ číslo jeden, ktorý treba dosiahnuť,“ povedal.

Je podľa jeho slov nutné preťať hlavnú trasu na získavanie rezerv. „Akonáhle sa to stane, spanikári,“ uviedol Marčenko. „A verte mi, že tí, ktorí na Kryme behali s ruskými vlajkami, rýchlo si vezmú ukrajinských a budú pobehovať s ukrajinskými. Bohužiaľ, populácia tam je taká,“ dodal.

Už 20. apríla Alexej Danilov, tajomník ukrajinskej Rady pre národnú bezpečnosť a obranu varoval, že pokiaľ sa Ukrajincom naskytne príležitosť, most cez Kerčský prieliv, ktorý Rusko postavilo po okupácii Krymu, zasiahnu.

Že je Kerčský most na muške, naznačila aj ukrajinská vojenská rozviedka, ktorá zverejnila jeho kompletnú technickú dokumentáciu.

Krymský most je spojnica Ruska cez Kerčský prieliv s polostrovom Krym. Je koncipovaný ako dvojitý a určený pre cestnú a železničnú dopravu. Vedie z Kerčského polostrova cez ostrov Tuzla a Tuzlanskú kosu na Tamanský polostrov.

Ruská armáda cez neho premiestňuje svoje jednotky a vybavenie na území Krymu a na juh Ukrajiny.

One Reply to “Toto Putina veľmi nahnevá! Ukrajina chce odstreliť most na Krym: A civilisti začnú behať s ukrajinskými vlajkami!”

  1. Tak to sú veľké ambície Ukrajinských fašistov. Potom ale môžu očakávať tvrdý úder od Ruska. A myslím si, že cieľom by sa potom stal Kyjev.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *