Kto hovorí, že za dva roky bude na mape nejaká Ukrajina? útočí Medvedev z Ruska

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev vyjadril na svojom účte na sociálnej sieti Telegram pochybnosti, že Ukrajina bude o dva roky ešte na mape. Napísal to v komentári k ukrajinskému využitiu americkej pomoci v rámci zmluvy Lend and Lease na nákup skvapalneného plynu s dvojročným odkladom platby.

„Videl som správu, že Ukrajina chce dostávať LNG od svojich zámorských vlastníkov s odloženou platbou o dva roky. Inak počas nastávajúcej zimy jednoducho zamrzne,“ napísal Medvedev, ktorý je teraz v Rusku tajomníkom bezpečnostnej rady.

Ideu okamžite jedovato okomentoval slovami: „A kto povedal, že o dva roky bude Ukrajina vôbec existovať na mape sveta?“

O možnom nákupe amerického skvapalneného plynu informoval časopis Foreign Policy.

Podľa neho to uviedol predstaviteľ ukrajinského energetického sektora, ktorého vedenie sa na tom zhodlo. Platiť by sa malo, až sa zvýši ťažba plynu na Ukrajine.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov odmietol podľa agentúry TASS na Medvedevovo vyjadrenie reagovať.

„Radšej by som tú správu nekomentoval, ale vieme, že Ukrajina má veľké problémy. Všetci to dobre vedia a možno konštatovať, že hlavne pokračuje odpor nacionalistických oddielov,“ uviedol Peskov.

„A trvá neochota a nepripravenosť vedenia Ukrajiny rokovať o týchto nacionalistických jednotkách a triezvo sa pozrieť na situáciu,“ dodal.

V Rusku už zazneli slová, že by Ukrajina mala prestať existovať, ale väčšinou o tom doteraz hovorili len ruskí propagandisti ako Vladimir Solovjov a Timofej Sergejcev.

Oficiálni predstavitelia o zničení ukrajinskej štátnosti nehovorili, pripomenulo Rádio Sloboda s tým, že ruský prezident Vladimír Putin dokonca tvrdil, že cieľom Ruska nie je okupácia Ukrajiny.

Súčasne však zastáva názor, že žiadni Ukrajinci neexistujú, že sú to Rusi. „Stále si myslím, že Putin plánuje zabrať významnú časť Ukrajiny, ak nie celú krajinu,“ uviedol k plánom ruského prezidenta Colin Kahl z amerického ministerstva obrany.

Rusi začali agresívnu inváziu na Ukrajine 24.februára 2022

One Reply to “Kto hovorí, že za dva roky bude na mape nejaká Ukrajina? útočí Medvedev z Ruska”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *