Toto Putin Slovensku neodpustí! Naď chce na našom území cvičiť ukrajinských vojakov

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že Slovensko je pripravené hostiť výcvik ukrajinských vojakov na našom území. Povedal to pred neformálnym stretnutím ministrov obrany členov EÚ.

Ministri krajín sa však nezhodujú v tejto myšlienke. Naď však verí, že sa nájde riešenie.

Veľa informácii o tomto projekte zatiaľ nie je známych. Ukrajinskí vojaci sa už teraz cvičia napríklad v Británii.

„Uvidíme, či toto je tá správna cesta, ako pomôcť… Ja o tom nie som presvedčený,“ povedal minister obrany z Luxemburska.

Ceny energií v EÚ prudko klesajú po náznakoch, že EÚ plánuje zabrániť kríze

Európske ceny energií dnes výrazne klesajú na základe náznakov, že región zvyšuje úsilie, aby zmiernil energetickú krízu, ktorá by ho s blížiacou sa zimou mohla uvrhnúť do recesie. Veľkoobchodná cena elektriny pre nemecký trh s dodaním v budúcom roku, ktorá je pre Európu kľúčová, klesla až o 26 percent a holandský plyn o 11 percent, uviedla agentúra Bloomberg. V pondelok pritom cena nemeckej elektriny prvýkrát presiahla 1000 eur (zhruba 24 600 korún) za megawatthodinu (MWh).

Ceny sú v posledných dňoch mimoriadne nestabilné, pretože objem obchodov je nízky a na trhu panuje veľká neistota. Ruský Gazprom plánuje od 31. augusta na tri dni uzavrieť plynovod Nord Stream do Nemecka kvôli údržbe.

EÚ kvôli ohrozeniu jadrovej elektrárne daruje Ukrajine päť miliónov jódových tabliet

Európska únia kvôli ohrozeniu Záporožskej jadrovej elektrárne daruje Ukrajine päť miliónov jódových tabliet, ktoré v prípade úniku radiácie slúžia na ochranu zdravia obyvateľov. Informovala o tom v utorok Európska komisia. Dodanie tabliet z únijných rezerv na Ukrajinu zaistí Nemecko, ďalších pol milióna tabliet pošle Rakúsko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *