Putin má obrovský problém! Zelenský práve vyhlásil, čo sa mu chystá urobiť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský dnes vyhlásil, že prinesie  „slobodu Ukrajine aj občanom na Kryme“. Informuje o tom televízia Sky News.

„V záujme toho, aby sa vrátila predvídateľnosť a bezpečnosť do nášho regiónu, do Európy a do celého sveta, musíme zvíťaziť. Zvíťaziť v boji proti ruskej agresii. Preto musíme oslobodiť Krym od okupácie. Začalo to Kryme, skončí to na Kryme,“ vyhlásil Zelenskyj.

Rusko inváziou na Ukrajinu stratilo prakticky všetko a nezískalo nič. Pri stretnutí s českými veľvyslancami to v utorok povedal český prezident Miloš Zeman. Podľa neho došlo ruské vedenie k názoru, že keď krajiny NATO ustúpili v Afganistane, ustúpia aj v prípade Ukrajiny. Teraz je podľa neho treba počítať s dlhou opotrebovacou vojnou.

„Ak si urobíme analýzu, zistíme, že napadnutie Ukrajiny pre Rusko znamenalo nezískať nič a stratiť prakticky všetko,“ povedal veľvyslancom prezident. Prišlo podľa neho o reputačné, ľudské aj materiálne straty.

Zeman ďalej uviedol, že je teraz potrebné sa pýtať, prečo k tomu došlo. „Ruské vedenie zrejme dospelo k názoru, že keď Severoatlantická aliancia (NATO) ustúpila v Afganistane, ustúpi aj v prípade útoku na Ukrajinu,“ uviedol s tým, že takýto názor má aj jeho izraelský náprotivok.

„Musíme realisticky počítať s dosť dlhou opotrebovacou vojnou, a to len preto, že došlo z ruskej strany k chybnému odhadu našej reakcie. My sme však dali istú zámienku ústupom z Afganistanu,“ doplnil.

Pri stretnutí s veľvyslancami ďalej vyhlásil, že plne podporuje dodávky zbraní na Ukrajinu. Ocenil aj prijatie ukrajinských utečencov v ČR a uviedol, že verí, že Česko sa zapojí do rekonštrukcie napadnutej krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *