Totálny šok! Vyzerá to, že pád vlády nič neznamená a Matoviča tu budeme mať ešte pekne dlho

To, že nám tento týždeň padla vláda, ešte vôbec neznamená, že nám súčasní politici aj nedovládnu do konca volebného obdobia. Môže sa stať, že sa nájde 76 poslancov, ktorí vytvoria „novú“ vládu a ďalej budeme mať ministrov, ktorých už poznáme.

Aj keď prezidentka Zuzana Čaputová žiada parlament, aby zmenili Ústavu a vyhlásili predčasné voľby, zdá sa, že to tak vôbec nemusí byť.

Šéf parlamentu Boris Kollár dnes novinárom nepovedal jasné „nie“, k novej parlamentnej 76-ke poslancov, ktorí, ak by sa našli, môžu dovládnuť až do volieb v roku 2024.

„No potom si to musíme zvážiť, určite nebudeme rozhodovať tu na chodbe“ povedal Kollár na to, či by šiel do zrekonštruovanej vlády so stranou Sloboda a Solidarita. Dodal, že najdôležitejšie je teraz pre neho schváliť rozpočet a znížiť ceny energii pre ľudí.

„Viete, ja už som videl všetko. Myslím si, že všetko je možné, ešte aj toto..“ odpovedal Kollár na to, či by sa teraz našla nová vládna 76-ka poslancov.

Kollár hovorí aj o úradníckej vláde, ktorou hrozí prezidentka Čaputová, ak sa politici nedohodnú na predčasných voľbách či novej koalícii.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti uviedol, že vďaka 17-tim poslancom, ktorých dostal do parlamentu, padla vláda Eduarda Hegera

„Ľudová strana Naše Slovensko vždy a v každom ohľade zastupuje slovenské národné a štátne záujmy. Práva a potreby obyvateľov Slovenskej republiky sú pre nás jediným kritériom pri politickom rozhodovaní, aj pri tvorbe politického programu.

Preto, keď sa naskytla možnosť odvolať súčasnú zločineckú vládu, neváhali sme ani sekundu! Ľudová strana Naše Slovensko na odvolanie vlády zabezpečila 16 hlasov poslancov, ktorí sa do Národnej rady Slovenskej republiky dostali na našej kandidátnej listine. Bez našich hlasov za pád vlády by Matovič, Heger, Naď, Lengvarský aj Mikulec humpľovali Slovensko a ničili životy ľudí aj naďalej!

Na nás sa ľudia môžu vždy spoľahnúť! My sa totiž nikdy nenecháme kúpiť, zastrašiť, ani vydierať! Pád vlády prináša veľa otáznikov, ale aj jednu istotu. Tou istotou je zmena, ktorá na Slovensku jednoducho nastať musí. A táto zmena by práve bez pádu vlády nikdy možná nebola.

Dnešné úspešné hlasovanie o páde vlády nás naplnilo novou chuťou do boja o budúcnosť Slovenska, našich detí a vnukov.“ napísal Marian Kotleba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *