Totálny masaker v Indonézii na futbale! Umrelo 174 fanúšikov, udupali sa a udusili. Polícia použila slzný plyn (Video)

Pri násilnostiach a následnom chaose a tlačenici po zápase indonézskej prvej futbalovej ligy v meste Malang zomrelo v sobotu večer 174 ľudí. Ďalšie takmer dve stovky osôb, vrátane žien a detí, je zranených. Niektorí z nich kriticky, oznámili úrady na ostrove Jáva.

Indonézsky minister športu v reakcii na nešťastie, ktoré patrí k najtragickejším vo svete na futbalových štadiónoch, uviedol, že vláda udalosti dôkladne vyšetrí a bude sa zaoberať posilnením bezpečnosti pri futbalových zápasoch v krajine.

Indonézsky prezident Joko Widodo vyzval futbalovú asociáciu, aby zastavila zápasy prvej ligy, kým neskončí vyšetrovanie tragédie. V súťaži pôsobia aj českí reprezentanti Michael Krmenčík s Ondřejom Kúdelom, ktorí od leta obliekajú dres Persija Jakarta.

Násilnosti vypukli po tom, čo fanúšikovia porazeného tímu vtrhli na ihrisko. Polícia po neúspešnej snahe ich z neho dostať použila slzný plyn.

Podľa miestnych médií väčšina ľudí zomrela alebo bola smrteľne zranená v tlačenici, ktorá nastala, keď sa fanúšikovia snažili utiecť pred slzným plynom. Mnohí padali na zem a ďalší po nich šliapali.

Podľa AFP a AP je medzi obeťami aj niekoľko policajtov. „Tridsaťštyri ľudí zomrelo na štadióne a zvyšok podľahol zraneniam v nemocnici,“ uviedol vo vyhlásení šéf miestnej polície podľa AFP.

Miestne médiá uviedli, že strety vypukli na konci zápasu medzi celkami Arema FC a Persebaya Surabaya, keď fanúšikovia vtrhli na ihrisko. Persebaya Surabaya zápas vyhrala 3:2.

Policajti sa davy ľudí snažili vyhnať z hracej plochy, zatiaľ čo ďalší fanúšikovia na policajtov hádzali rôzne predmety.

Podľa ministra pre bezpečnostné záležitosti Mohammada Mahfuda bola kapacita štadióna preplnená, predaných bolo na 42 tisíc vstupeniek, hoci kapacita štadióna je 38 tisíc ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *