Top športovec sveta: Očkovanie mi zničilo kariéru

Suljovič v poslednom čase zápasí s poklesom formy. Päťdesiatročný hráč šípok klesol vo svetovom rebríčku na 30. miesto a dokonca uvažoval o ukončení kariéry.

A to všetko kvôli očkovaniu na covid-19, ako teraz povedal Viedenčan novinám „Bild“. Každopádne, očkovanie mohlo byť podľa „The Gentle“ príčinou toho, že Suljovič nemohol v posledných 18 mesiacoch poriadne trénovať.

„Trvá to už rok a pol,“ vysvetlil Suljovič. Päťdesiatročný muž sa dal zaočkovať pred 18 mesiacmi a odvtedy zápasí so zdravotnými problémami, ktoré podľa jeho slov oslabili neskoré účinky očkovania. „Stálo ma to veľa peňazí,“ povedal portálu The Gentle.

„Niekoľkokrát som bol veľmi blízko k tomu, aby som to vzdal. Dokonca som povedal svojej žene, že to urobím. Čo mám robiť, keď nemôžem trénovať?“ povedal Suljovich, ktorému chýbala motivácia trénovať každý deň.

Cítil sa apatický a unavený, často nevstal z postele a jeho pulz bol často príliš nízky, uviedla rakúska šípkarská hviezda. To všetko bránilo pravidelnému tréningu. „Očkovanie covid-19 mi zničilo kariéru za posledný rok a pol. Celkovo som sa nechala očkovať trikrát, ale nezlepšilo sa to. Nie po druhom a nie po treťom,“ pokračoval 50-ročný muž.

Suljovič vynechal niekoľko turnajov, keď sa ich zúčastnil, často zlyhal hneď na začiatku a zostal tesne za hranicou 32 najlepších hráčov svetového rebríčka na 30. mieste, pričom sa dostal na majstrovstvá sveta v legendárnom „Ally Pally“.

„Je to také ťažké. Je tu veľa silných mladých hráčov. Každý rok prichádzajú na turné noví, lepší hráči. Môj najlepší čas bol pred tromi rokmi a ďalej. Tlak na mňa sa zvýšil,“ musel priznať Wiener. Suljovič tiež prišiel o zmluvu s dodávateľom.

Úvodné víťazstvo proti De Deckerovi bolo prvým krokom správnym smerom. Teraz sa zlepšuje aj jeho zdravotný stav.

„Budúci rok budem hrať ako nikdy predtým, nebudem si brať dovolenku. Budem hrať na každom turnaji. Bude veľmi ťažké dostať sa opäť medzi 16 najlepších, ale mojím cieľom je 32 najlepších. Ešte som zďaleka neskončil,“ povedal Suljovič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *