Tento človek má nahradiť Igora Matoviča. Unikli údajné informácie, ktoré majú zachrániť vládu

Šéf OĽANO Igor Matovič dnes oznámil, že je ochotný podať demisiu ako minister financií a zachrániť tak vládu. Má však dve podmienky pre stranu SaS – stiahnutie návrhu na vyslovenie nedôvery vláde a podporu návrhu štátneho rozpočtu.

Premiér Eduard Heger sa mal dnes o 12:00 stretnúť so šéfom SaS-ky Richardom Sulíkom.

SaS sa však k ponuke vyjadrí až po spomínanom stretnutí s predsedom vlády. Podľa informácií Denníka N už hnutie OĽaNO Sulíkovi oznámilo aj meno Matovičovho prípadného nástupcu.

„Mohlo by ísť o súčasného štátneho tajomníka Marcela Klimeka,“ píše Denník N.

Hnutie OĽANO Igora Matoviča dnes na tlačovej konferencii predstavilo svoje riešenie vládnej krízy, ktorá dnes o 17-tej hodine čelí obrovskej skúške v parlamente. Poslanci dnes budú hlasovať o vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera, ktoré malo byť najprv v utorok. Vďaka hlasom Tomáša Tarabu a Kuffovcom sa však preložilo na dnes.

Riešenie hnutia OĽANO je demisia ministra financií Igora Matoviča. Matovič má však podmienky.

Matovič sa vzdá stoličky ministra vnútra, ak strana Richarda Sulíka SaS splní požiadavky. „Ponúkam SaS demisiu. Moja ponuka platí, ak SaS stiahne návrh na vyslovenie nedôvery a a podporí návrh rozpočtu v predloženej podobe,” povedal Matovič na tlačovej konferencii.

Tvrdí, že Slovensko potrebuje pokoj a nie pád vlády „Povalenie vlády spôsobí totálny chaos a neschválený rozpočet strádanie ľudí a ekonomické škody pre štát,” vyhlásil Matovič.

Premiér Eduard Heger sa dnes chystá stretnúť aj s šéfom SaSky Richardom Sulíkom „Ak strane SaS záleží na Slovensku, na občanoch, tak verím, že túto férovú ponuku dnes prijmú. O dvanástej mam stretnutie s Richardom Sulíkom,” dodal Heger.

Poslanec OĽANO Jozef Pročko v rozhovore pre denník Pravda hovoril o svojom straníckom šéfovi Igorovi Matovičovi, ktorý je podľa jeho slov morálne čistý a spravodlivý človek.

„Čo by sa tým vyriešilo? Igor Matovič je líder hnutia OĽaNO, je to človek, ktorý vyhral voľby. Je to pre mňa človek morálne čistý, spravodlivý, čestný. Politik, ktorý nekradne, človek, čo na mysli, to na jazyku. Keby všetci boli takí ako Matovič, tak tu sa nekradne a za chvíľu sme ako Švajčiarsko.“ povedal Pročko v rozhovore pre Pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *