Ťažkoodenci pobrali české vlajky. Demonštranti chceli trhať ukrajinské a zastávali si Putina

Na včerajšom proteste proti vláde v Prahe sa udialo aj niekoľko zásahov polície proti agresívnym demonštrantom.

No hornej časti Václavského námestia pri múzeu sme mohli vidieť dve skupiny ľudí, ktoré po sebe vykrikovali.

Jedna skupina držala vlajky Ukrajiny či NATO a ďalšia české vlajky. Na jednom z videí vidíme, ako polícia berie preč české vlajky, ktoré podľa všetkého vzala agresívnym demonštrantom.

Vlajka Ukrajina viala na múzeu a protestujúci prišli vyjadriť nespokojnosť s ruským prezidentom Vladimirom Putin pre jeho inváziu na Ukrajine.

Obe skupiny oddeľovala magistrála aj polícia, demonštranti proti vláde ale druhú akciu prišli narušiť. Vadila im ukrajinská vlajka a chceli ju účastníkom vziať.

„Zahoď tú handru!“ kričal jeden z nich.

Demonštranti pri Múzeu so sebou priniesli sochu Vladimíra Putina, ako sedí na zlatom záchode a pri nohách sa mu plazí Alexander Lukašenko. Túto sochu na podobné akcie nosia.

Protestujú proti invázii na Ukrajinu pri Národnom múzeu. Situácia tam je neprehľadná, pretože v deň štátneho sviatku stojí pred múzeum dlhého radu záujemcov o návštevu, ktorí nemajú nič spoločné ani s jednou akciou a demonštranti sa medzi nimi predierajú.

Demonštrácia proti vláde sa koná nižšie. Prišli na ňu odhadom polície nižšie desiatky tisíc ľudí.

Na proteste v Prahe došlo aj k viacerým zásahom ťažkoodencov, ktorí zadržali protestujúcich.

K útokom prišlo pri dvoch skupinách, ktoré oproti sebe stáli medzi viacprúdovou cestou. Jedna skupina držala vlajky Ukrajiny a NATO, zatiaľ čo tá druhá protestovala proti súčasnej českej vláde a bola za lepšie vzťahy s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *