Talianskemu parlamentu bude šéfovať muž, ktorý je proti LGBTI, obdivuje Putina a nechce migrantov

Tento piatok si talianski poslanci dolnej komory parlamentu zvolili za predsedu konzervatívneho politika Lorenza Fontanu, ktorý je známy tým, že je proti LGBTI komunite či manželstvá osôb rovnakého pohlavia.

Je známe, že novozvolený predseda má vyhranený názor na netradičné manželstvá a registrované partnerstvá. Viackrát sa nechal počuť, že rodiny s rodičmi rovnakého pohlavia jednoducho „neexistujú“, píše Trend.sk

Fontana je zo strany u nás známejšieho politika Mattea Slaviniho a podobne ako on, je proti migrácii či je odporcom interrupcii.

Fontana tiež neskrýval sympatie k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a povedal, že mu je blízky jeho hodnotový systém.

Fontana po svojom víťazstve v parlamente povedal, že Taliansko potrebuje „obnoviť trochu hrdosti na to, kým sme“, informuje denník The Financial Times, píše Trend.sk

Nový predseda parlamentu tiež hovoril o sankciách proti Rusku za jeho inváziu na Ukrajine. Podľa neho Rusi dokážu odolať sankciám viac, ako ľudia v Západnom svete.

„Ruský ľud je historicky zvyknutý na ťažkosti – zvyknutý na to viac ako západ,“ povedal. „Nechcel by som, aby dokázali prekonať ťažké časy lepšie ako my.“

Parlamentné voľby v Taliansku vyhrala pravicová koalícia, na ktorej čele stojí sympatická blondína Giorgia Meloniová, ktorá však nie je veľkou fanúšičkou Európskej únie. 

Dôkazom toho sú aj videá, ktoré zdieľala v minulosti. Na jednom z videí podpredseda talianskeho parlamentu Fabio Rampelli odstraňuje zo svojej kancelárie vlajku EÚ. Video vzniklo počas pandémie v marci 2020, kedy Taliansko necítilo dostatočnú podporu od EÚ a starostovia či primátori sťahovali vlajky EÚ.

Líderka krajnej pravice Giorgia Meloniová podľa exit pollov zvíťazila v talianskych voľbách a je na najlepšej ceste stať sa prvou premiérkou krajiny, informuje o tom spravodajská televízia BBC.

Víťazka volieb v Taliansku a budúca premiérka tejto krajiny Giorgia Meloni ubezpečila ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o plnej podpore zo strany nastupujúcej vlády.

Šéfka víťaznej strany Bratia Talianska Giorgia Meloniová vyhlásila „Na našu lojálnu podporu slobody pre ukrajinský ľud sa môžete spoľahnúť. Zostaňte silní a zachovajte si pevnú vieru!“

Zelenskyj zablahoželal Meloniovej k úspechu vo voľbách prostredníctvom tweetu a poďakoval Taliansku za jeho pomoc pre Ukrajinu.

Giorgia Meloniová už pred voľbami avizovala, že Ukrajine pomôže. Iný názor mali jej spojenci vo voľbách Matteo Salvini či Silvio Berlusconi, ktorí spolu s ňou vyhrali voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *