Takto sa tváril Zelenský, keď mu Trump hovoril o mierovom riešení s Putinom v roku 2019

Ešte v roku 2019 navštívil ukrajinský prezident Volodomyr Zelenský Spojené štáty americké, kde sa stretol s bývalým prezidentom Dolandom Trumpom.

Trump tam hovoril Zelenskému o tom, že dúfa v to, že on (Zelensky) a Putin sa dajú „dohromady“ a vyriešia ich problémy.

Zelenský sa vtedy netváril veľmi nadšene, ako keby tušil, že celá táto situácia dopadne zle, špekulujú ľudia na sociálnych sieťach.

@tomas_spacek_republika #zelensky #trump ♬ original sound – Tomáš Špaček • Republika

Rusko urobilo inváziou na Ukrajinu obrovskú chybu, tvrdí taliansky premiér

Rusko urobilo obrovskú chybu, keď vojensky napadlo susednú Ukrajinu. Taliansko bude naďalej podporovať Kyjev, kým si Moskva neuvedomí svoju chybu. Talianska premiérka Giorgia Meloniová to povedala na tlačovej konferencii pred koncom roka s tým, že pomoc Ukrajine je najlepším spôsobom ukončenia vojny. Meloni tiež novinárom povedal, že do konca februára sa chystá na cestu do Kyjeva.

Kyjev tvrdí, že na Ukrajinu bolo namierených viac ako 120 rakiet. V hlavnom meste sú zranení

Ukrajinské mestá hlásia výpadky elektriny a poškodenie energetickej infraštruktúry v dôsledku masívnych ruských náletov. V Kyjeve, kde úlomky rakiet zasiahli dva rodinné domy, sú podľa starostu mesta Vitalija Klička najmenej traja zranení vrátane 14-ročného dievčaťa. Ľvov na západe Ukrajiny je na 90 percent bez prúdu, uviedol jeho starosta Andrij Sadovyj, a obyvatelia Odeskej oblasti na juhu krajiny čelia núdzovým výpadkom elektriny, píše Ukrajinská pravda.

Ruské kiná premietajú nový Avatar, hoci majiteľ práv sa z Ruska stiahol

Ruskí diváci si môžu v kinách vychutnať aj pokračovanie filmu Avatar, hoci ruské kiná nemôžu túto hollywoodsku produkciu premietať kvôli medzinárodným sankciám v reakcii na vojnu na Ukrajine. Niektoré kiná v Rusku riskujú a už teraz premietajú nový film Avatar: Cesta vody, hoci s tým nesúhlasia majitelia autorských práv. Napísal o tom spravodajský portál Meduza.

Mnohé zahraničné spoločnosti reagovali na februárový vpád Ruska na Ukrajinu stiahnutím sa z ruského trhu. Z Ruska sa stiahli aj všetky veľké hollywoodske filmové spoločnosti vrátane Disney, ktorá od roku 2017 vlastní práva na existujúce filmy Avatar aj na ich pravdepodobné pokračovania.

Ruské kiná sú však závislé od premietania veľkých zahraničných filmov a bez nich sa len ťažko dokážu dlhodobo udržať. Podľa Ruskej asociácie majiteľov kín bolo od začiatku tohto roka zatvorených 41 percent kín v Rusku. V dôsledku toho majú niektoré kiná problém premietať veľké zahraničné filmy bez potrebnej licencie.

Ministri obrany Ruska, Sýrie a Turecka spoločne rokovali v Moskve

Ministri obrany Ruska, Sýrie a Turecka – Sergej Šojgu, Alí Mahmúd Abbás a Hulusi Akar – spolu v Moskve rokovali o spôsoboch riešenia sýrskej krízy a utečeneckého problému, ako aj o spoločnom úsilí v boji proti extrémistickým skupinám na sýrskom území. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.

Podľa tureckých médií sa na moskovských rokovaniach zúčastnil aj vplyvný šéf tureckej tajnej služby Hakan Fidan a jeho ruskí a sýrski kolegovia a na programe bola aj dohoda o vývoze ukrajinského obilia z čiernomorských prístavov a ďalšie otázky týkajúce sa bezpečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *