Svet vraj čakajú obrovské zmeny, vyhlásil Putin a dodal…

Ruský prezident, ktorý 24.februára vyhlásil inváziu na Ukrajine teraz povedal ďalšie vážne slová na Fóre strategických iniciatív: „Veľkolepé zmeny“ sú nezvratné, pracuje sa na „spravodlivejšom sociálne orientovanom usporiadaní sveta“

„Jednopolárny svetový poriadok bol brzdou rozvoja, myšlienka dominancie „zlatej miliardy“ je rasistická a neokoloniálna.

Západ si vydobyl vedúce postavenie vo svete najmä drancovaním iných národov a nemôže ponúknuť vlastný model budúcnosti.

Vo svetových dejinách nastáva nová éra, vysokú dynamiku rastu môžu vykazovať len skutočne suverénne štáty.

Západ prevzal vedúcu úlohu vo svete najmä na úkor drancovania iných národov a nemôže ponúknuť vlastný model pre budúcnosť“ – Vladimir Putin

Ruský prezident na fóre ASI „Silné myšlienky pre novú dobu“ tiež povedal, že sloboda národného rozvoja zabezpečuje suverenitu štátu.

„Najdôležitejšou súčasťou suverenity je zodpovedná, aktívna, národne zmýšľajúca a národne orientovaná občianska spoločnosť. Som presvedčený, že ak chceme byť silní, nezávislí a konkurencieschopní, musíme zlepšiť a vytvoriť spravodlivejšie a otvorenejšie mechanizmy účasti občanov na živote krajiny,“ zdôraznil Putin.

USA ohlásili dodanie ďalších štyroch raketometov HIMARS na Ukrajinu

Najnovší americký balík vojenskej pomoci Ukrajine bude zahŕňať ďalšie štyri salvové raketomety HIMARS, ktoré v posledných týždňoch pomáhajú Ukrajincom útočiť na sklady zbraní a ďalšie pozície ruských okupantov. Oznámil to podľa agentúry Reuters minister obrany Spojených štátov Lloyd Austin. Počet týchto moderných delostreleckých systémov vyslaných na Ukrajinu by tak stúpol na 16.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *