Švédsko zatvára dvere migrantom a dokonca chce vyhadzovať tých, ktorí už sú v krajine

Švédsko trpí záplavou prisťahovalcov, ktoré umožnila bývala premiérka Magdaléna Anderssonová. Obrovský prílev migrantov úplne strhol situáciu v krajine hlavne v oblasti práva a poriadku a bývalá premiérka tiež priznala svoju nekompetentnosť pri riešení tohto problému. Škandinávska krajina sa zmenila na miesto zločinu, ale Andersonová naďalej obviňovala zločincov a sedela so založenými rukami, píše TFI Global News

Údaje naznačujú, že v krajine bolo v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ oveľa rozšírenejšie násilie gangov. Nedávne voľby však priniesli krajine lúč nádeje. Prisťahovalci, ktorí otriasli národom násilnými výtržnosťami a zločinmi, teraz v dnešnom Švédsku sa môžu cítiť beztrestne naposledy. To všetko vďaka novozvolenému premiérovi Ulfovi Kristerssonovi, ktorý tvrdo zakročil proti tekutej migračnej politike Andersonovej režimu.

Za vlády Demokratickej strany Magdalény Andersonovej zaznamenal kedysi najbezpečnejší národ na svete dramatickú premenu. Švédsko je teraz na prvom mieste v Európe z hľadiska počtu smrteľných prestreliek. Je pozoruhodné, že začiatkom roku 2000 malo Švédsko najnižšiu mieru násilia páchaného strelnými zbraňami na kontinente. Do roku 2019 však zaznamenalo maximálny počet zastrelených v Európe.

Podľa správy Švédskej národnej rady pre prevenciu kriminality zverejnenej v roku 2021 sa zistilo, že počet trestných činov je vyšší v oblastiach obývaných prisťahovalcami v porovnaní s ostatnými regiónmi Švédska. Teraz je však krajina pripravená pevne zatvoriť svoje dvere pred migrantmi. Podľa miestnych médií Švédsko navrhlo zmeny svojich imigračných pravidiel v snahe zmeniť trvalý pobyt na dočasný. Generálny riaditeľ Migračnej agentúry Mikael Ribbenvik pre SVT Nyheter povedal, že “sa bude skúmať, za akých okolností by sa súčasné karty trvalého pobytu mohli zmeniť na povolenia na dočasný pobyt”. Bol by to prvý prípad, keď by k niečomu takému vo Švédsku došlo. Nikdy predtým sa to nestalo,” dodal Ribbenvik.

Približne 300 000 ľudí vo Švédsku má v súčasnosti karty trvalého pobytu, ktoré im umožňujú neobmedzený prístup do krajiny počas celého obdobia ich pobytu. Ribbenvik pripustil, že návrh môže niektorých z týchto ľudí znepokojovať.

Zámer švédskej vlády zrušiť trvalý pobyt je ďalším krokom v boji krajiny proti prisťahovalectvu. Minulý mesiac pravicová vláda a Švédski demokrati dosiahli dohodu nazvanú Tido Agreement, ktorá navrhuje drastické imigračné opatrenia a zníženie počtu utečencov prichádzajúcich do Švédska z 5 000 na iba 900 ročne.

Vyzýva tiež na zrušenie systému povolení na trvalý pobyt a potenciálne vyhostenie tých, ktorí sa neasimilovali. Je zrejmé, že nový švédsky premiér ide tvrdo proti prisťahovalcom, ktorí na švédskej pôde nežijú riadne. Odkedy zaplavili krajinu, vo veľkom sa rozmáha zločinnosť gangov. Od roku 2020 sa odohralo mnoho vrážd vysokopostavených ľudí, v dôsledku čoho musel zástupca šéfa národnej polície Mats Löfving vydať vyhlásenie, v ktorom poukázal na to, že vo Švédsku pôsobí 40 klanov migrantov, a obvinil ich zo zodpovednosti za násilie.

Povedal: “Tieto klany prišli do Švédska výlučne s cieľom organizovať zločin. Pracujú na vytvorení moci, majú veľkú schopnosť násilia a chcú zarábať peniaze. A to robia prostredníctvom drogovej trestnej činnosti, násilných trestných činov a vydierania.”

Podľa správ úrady identifikovali vo Švédsku 60 “zraniteľných oblastí”. V týchto oblastiach, ktoré obývajú prevažne prisťahovalci, je v porovnaní s inými regiónmi Švédska vyššia miera nezamestnanosti a kriminality. Dôkazom je, že v týchto oblastiach, kde žije len 5,4 % obyvateľov, sa odohralo 50 % prípadov streľby. Sociálni demokrati pod vedením Magdalény Anderssonovej však túto situáciu žalostne nezvládli.

Švédsko pod vedením Kristerssona je však pripravené prevziať úlohu na svoje plecia a snaží sa sprísniť politiku. Na veľkú úľavu ľudí sa nová švédska vláda chystá postaviť obrovský múr, aby zabránila imigrantom vstúpiť na švédsku pôdu, a zároveň sa dokonca chystá vyhodiť tých existujúcich zo spoločenskej štruktúry krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *