Sudca práve poslal Dědečka do väzby. Ten tam nechcel ísť, vraj má veľa práce

Dušan Dědeček, ktorý opitý zavraždil autom piatich nevinných ľudí na Zochovej zástavke v Bratislave bol najprv okresným sudcom prepustený a mal byť stíhaný na slobode.

Prokurátor sa však odvolal a dnes rozhodol okresný súd o tom, či bude Dědeček stíhaný väzobne.

Krajský súd nakoniec dnes krátko 10-tej hodine rozhodol, že Dušan Dědeček bude stíhaný väzobne až kým sa prípad nevyšetrí a nerozhodne sa o jeho treste.

Na súd dnes prišiel v tmavých okuliaroch v spoločnosti svojho advokáta. Svoj čin opäť oľutoval. Povedal, že pripravený aj na možnosť, že skončí vo vyšetrovacej väzbe. Okuliare si zložil až v pojednávacej miestnosti. Po nehode odovzdal na polícii svoj cestovný pas, píšu aktuality.sk

Dědeček sa celý čas tváril, že ho všetko mrzí

„Pre mňa to bol tak hrozný zážitok, že už nikdy nebudem riadiť žiadne vozidlo. Je to najhorší spôsob ako sa odnaučiť požívať alkoholické nápoje. Nemám záujem sa vyhnúť trestu. Ten prežívam už sám v sebe celé dni a noci. Verte mi, nie je to jednoduché. Pred súd sa postavím v termíne, ktorý určí. Budem orgánom činným v trestnom konaní vždy po ruke. Nemám záujem sa skrývať,“ povedal Dědeček, ktorý zabil piatich ľudí.

Dědeček však nechcel ísť do väzby, vraj má veľa práce

„Bol by som rád, keby súd sťažnosť zamietol. Mám veľa práce, ktorú treba dotiahnuť. Pracoval som vždy a rád pre nepočujúcich ľudí a nechcem ich nechať osamote. Teraz ich čaká hĺbková kontrola a agenda, ktorú treba pripraviť, nie je jednoduchá. Nerád by som nechal za sebou nejaké otvorené dielo,“ vyhlásil pred súdom Dědeček podľa aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *