Štát nemá peniaze a Slováci si budú doplácať už aj v ambulanciách? „Premrhali ste miliardy a ešte máte tú drzosť pýtať od ľudí?!“ kritizuje Kotleba

Ambulanciám na Slovensku chýbajú milióny eur a doplácať by si to mali pacienti priamo v ambulanciách. Takýto scenár pripustil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Ak totiž nedostanú od štátu požadovaných 700 miliónov eur, budú musieť niektoré ambulancie kvôli drahým energiám zatvoriť.

„Jednou z ciest je aj spoluúčasť pacienta. Vieme, že takéto spôsoby financovania zdravotníctva sú všade vo svete a myslím si, že je čas túto diskusiu otvoriť. Nehovorím o horibilných sumách, ale o tom, že zdravotná starostlivosť je bezplatná, no stojí nejaké peniaze,“ vyhlásil minister zdravotníctva Lengvarský.

Tvrdú kritiku posiela šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý nesúhlasí s tým, aby si pacienti doplácali za vyšetrenia z vlastného vrecka.

„Vláda má dnes čeliť odvolávaniu a takmer celé Slovensko dúfa, že vláda padne. A minister zdravotníctva Lengvarský vo svojej arogancii ešte včera povie, že ako riešenie financovania zdravotníctva môže byť vyberanie platieb priamo od pacientov v ambulanciách.

Za dva a pol roka premrhali miliardy, zadlžili Slovensko ako žiadna iná vláda, a ešte majú tú drzosť, že deň pred odvolávaním vlády povedia, že ľudia, ktorí žijú z ruky do huby, si majú platiť aj lekára v ambulancii!

Tak, ako bol Lengvarský bezcitný pri vynucovaní počas vymyslenej kovid pandémie, rovnako bezcitný je aj teraz. Táto vláda si zaslúži nielen padnúť, ale skončiť v lochu!

A Taraba má tú drzosť hlasovať za odklad pádu tejto vlády. Nuž, všetko zlé je na niečo dobré a ľudia v týchto chvíľach omnoho ľahšie uvidia, kto je kto.“ napísal Kotleba na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *