Stančík sa pustil do Orbána: Takéto chyby by podľa neho náš Heger neurobil!

Maďarský premiér Viktor Orbán pobúril Slovákov a zaujímavo aj liberálneho politika Andreja Stančíka. Orbán si totiž na futbalový zápas vzal šál, kde je mapa Veľkého Uhorska, na ktorej ale neexistuje časť Slovenska.

Podľa Stančíka Slovensko nepatrí Maďarsku „Viktor Orbán uverejnil na svojom facebooku a instagrame video, ako sa teší z víťazstva Maďarska vo futbale. Nič zvláštne samo o sebe.

Pozornému oku ale neujde šál, ktorý má Viktor Orbán na sebe. Je na ňom mapka Veľkého Uhorska vo farbách maďarskej vlajky. Územie slovenskej republiky je na tejto “mapke” súčasťou Maďarska, respektíve Veľkého Uhorska.“ začína svoj status Stančík.

„Extrémne necitlivé, obzvlášť vzhľadom na vojnu na Ukrajine, kde si Rusko odtrhlo časť cudzieho územia. Takýto historický revizionizmus je v dnešnej dobe extrémne nebezpečný.

Slovenská republika je samostatný a zvrchovaný štát, nie súčasť Maďarska. V lepšom prípade ide o nedbalosť, no v horšom o provokáciu a útok na našu suverenitu a územnú celistvosť. Naši maďarskí partneri dobre vedia, ako citlivo sú takéto myšlienky a snahy vnímané na Slovensku.“ uvádza ďalej bývalý poslanec NR SR a dnes štátny tajomník.

„Neviem si ale predstaviť, ako sa takýto revizionistický, necitlivý a pre Slovensko urážlivý šál dostal na krk maďarského premiéra. Viem, ako citlivo sleduje protokol premiéra Hegera všetky symboly okolo neho a pochybujem, že protokol maďarského premiéra je neskúsený, či neprofesionálny.

Takýto šál by totiž nemal nosiť ani radový štátny zamestnanec Maďarska, určite nie premiér.

Nám na dobrých vzťahoch s naším južným susedom záleží a vzhľadom na niekedy komplikovanú minulosť si dávame dobrý pozor na citlivé otázky.“ dodáva v statuse Stančík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *