Španielska dedina sa premenovala na Ukrajinu. Neuveríte, ako premenovali svoje ulice

Celý západný svet sa snaží vyjadriť solidaritu s napádanou Ukrajinou, na ktorú 24.februára 2022 zaútočilo Rusko a Putin túto vojnu volá „Špeciálna vojenská operácia“, kde však umierajú stovky detí či civilistov.

Okrem peňazí, vlajočiek na sociálnych sieťach či posielaní armádnej techniky Ukrajine, sa našli aj rôzne iné symboly, ako ukázať solidaritu.

Španielska dedina Fuentes de Andalucía na juhu krajiny sa premenovala na Ukrajinu  (po španielsky Ucraniu)

Dokonca si premenovali aj ulice na Kyjev, Odesa či Mariupol.

„Hlavným cieľom je zvyšovať povedomie o konflikte na Ukrajine, ale tiež ukázať, kde (na ktorej strane) vo vojne krajiny stoja,“ povedal agentúre Reuters starosta tejto dediny Francisco Martínez stojac na ulici nazvanej Mesto Kyjev (Cuidad de Kiev).

Okrem toho obyvatelia dediny za dva dni vyzbierali 3500eur pre výstavbu utečeneckého mestečka. Chcú ubytovať 25 Ukrajincov.

Jeden z miestnych dôchodcov agentúre Reuters povedal, že vo svojom domove plánuje prichýliť ukrajinský pár. „Obyvatelia Fuentes sú veľmi hrdí na to, čo robíme … Žijem sám a mám veľký dom, tak mi napadlo, že na nejaký čas si k sebe vezmem ukrajinský pár,“ uviedol 68-ročný Rafael.