Šok v živom vysielaní! To nás Sulík všetkých oklamal?! Nový minister tvrdí, že nám zásobníky plynu stačiť nebudú a bez ruského zamrzneme

Celá Európa rieši energetickú krízu a s ňou aj Slovensko. Dnes už bývalý minister hospodárstva Richard Sulík tvrdil, že Slovensko má naplnené zásobníky plynu a že zimu prežijeme.

Niečo iné si myslí nový minister hospodárstva Karal Hirman, ktorý tvrdí, niečo úplne iné, ako Sulík. Hirman tvrdí, že plyn k nám nesmie prestať pritekať zo zahraničia po celú zimu, inak nám nebudú stačiť ani plné zásobníky.

Ak prestane pritekať plyn z Ruska, máme obrovský problém: „Tí, čo tvrdia, že máme dostatok plynu, zatvorme sa, klamú,“ povedal Hirman. Je to teda niečo iné ako hovoril predchádzajúci minister hospodárstva Richard Sulík, že so zásobníkmi naplnenými na 80% prežijeme zimu, píše portál aktuality.sk

„Hirman spomenul plynovú krízu v roku 2009, keď nám Putin prvýkrát vypol plyn. Vtedy sme tiež mali dostatok plynu v zásobe. „Vtedajší minister Ľubomír Jahnátek odpočítaval dni, kedy nám skolabuje vnútorný plynárenský distribučný systém,“ povedal Hirman. Vtedy sa situáciu podarilo vyriešiť otvorením reverzného toku z Českej republiky a Nemecka, kde bol prebytok plynu. Podľa Hirmana, sa vtedajšiu plynovú krízu podarilo vyriešiť najmä vďaka európskej solidarite a spolupráci o niekoľko dní skôr, ako si to Putin zase rozmyslel a začal nám plyn opäť dodávať. Hirman preto zdôraznil, že aj v súčasnosti je dôležitá jednotná európska politika.“ dodáva portál aktuality.sk vo svojom článku.

„Načo kecate. Ceny energií idú hore . Chlieb a potraviny idú hore. Skipasy čo ma nezaujíma….idú hore. Všetko ide hore . A oni stále…nerobte paniku. A kto za toto všetko môže….obyčajný ľud ?????? Ten Kto platil inkaso 150€, bude platiť 300€….a to ešte nie konečná cena“ píše Jaroslav  v diskusii.

„Kamenický mal inú domácu úlohu, SMER potrebuje vystrašený národ. Najlepšie vystrašený a ohlúpený.“ píše Martin.

„Ľudia sledujú aj iné médiá ako slovenské, a keď Nemcom prišli zálohové platby 35×vyššie tak sa nie je čo čudovať že majú strach čo bude. Ruský plyn tiež už nie je tak lacný ako bol,nie Rusy ale Nemci a EÚ zo svojou zelenou energiou môžu za vysoké ceny plynu+ americký plyn je 3×drahší ako ruský ,to sa ľuďom nehovorí, to by nesedelo z ami propagandou“ píše Ján.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *