Šok v živom vysielaní: Netuším, ako Ukrajina prežije zimu. Západní politici sú naivní. Rusko má pod kontrolou energie

Že Ukrajina situáciu obracia a môže zvíťaziť, je úplná fantasmagória. V relácii K veci na CNN Prima NEWS to vyhlásil politológ a bývalý český veľvyslanec Petr Drulák. Podotkol, že nevie, či Ukrajina zvládne prežiť zimu.

„Ukrajina zažila v histórii strašné veci. Teraz však neviem, či bude schopná prežiť zimu. Významnú časť energetických sietí má pod sebou Rusko. A to, čo pod kontrolou nemá, môže zničiť. Neviem, o čo sa západní stratégovia, ktorí hovoria, že sa situácia obracia a Ukrajina môže zvíťaziť, opierajú. Príde mi to ako úplná fantasmagória,“ uviedol Drulák.

Na paškál si vzal aj konanie Západu. „Chyba je jasná. Západ sa snaží ekonomickými sankciami vyriešiť vojenský konflikt – vieme, že to nefunguje. Bolo mu trápne nerobiť nič, tak sa rozhodol urobil gesto. Ak by to bolo gesto symbolické, ktoré Západ nič nestojí, tak by to bolo pochopiteľné a dalo by sa s tým aj súhlasiť,“ podotkol.

Lenže podľa neho sa Západ rozhodol urobiť také gesto, ktoré ho stojí čím ďalej tým viac. „Tým je to nezmyselné. A bolo to jasné od samého začiatku,“ uzavrel.

Môžeme v nasledujúcich mesiacoch očakávať mier? A za akých podmienok by k nemu strany pristúpili? Nielen o tom sa dozviete v nižšie priloženom videu.

zdroj: CNN Prima News

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *