Slovenský priemysel padá! Hlinikáreň Slovalco odstavuje už aj posledné pece po 70-tich rokoch

Obrovská hlinikáreň Slovalco v Žiari nad Hronom po 70-tich rokoch končí a odstavuje už aj posledných desať pecí na výrobu primárneho hliníka.

Odsúhlasili to dnes akcionári spoločnosti. Takmer po 70-tich rokoch tak končí výroba hliníka v Žiari nad Hronom,

Ako tvrdí zástupca spoločnosti, odstavením slovenskej hlinikárne si bude musieť Európa aj Slovensko zaobstarať hliník z Číny a Ruska.

„Odstavenie ekologickej výroby je výsledkom nečinnosti vlády – ministerstva životného prostredia a bývalého ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Tí počas posledných rokov blokovali prijatie novely zákona 414/2012, ktorá by upravila výšku kompenzácií pre energeticky náročné podniky na úroveň iných priemyselných krajín EÚ. Ide pritom o finančné prostriedky, ktoré Slovensko dostáva od EÚ a môže ich vynaložiť len na jasne zadefinované účely vrátane kompenzácií,“ zdôvodnila spoločnosť Slovalco.

Slovalco prevádzkovalo 226  elektrolýznych pecí, ktorých výrobu postupne utlmovali.

„Vďaka super vlada,dali to do poriadku a teraz čo? Tí čo tam pracovali asi by Vás prijali z otvorenou náručou.“ píše v diskusii Peter.

„Hlavná vec, že nezamestnanosť je na najnižších číslach krásne to zmrvili amatéri myslím našu úžasnú vládu ako Nás previedli cez všetky krízy 😡“ píše Miloš.

„Čo sa dá likvidujú .A my nič len sa prizeráme ako sprostí. Prichádzame pomaly o Slovensko.“ piše Jaroslav.

„Ako mohli toto naši politici dopustiť??? Nedajú sa inak nazvať , len – ; Hajzli špinavý!!!“ hnevá sa v diskusii Jozef.

„To je nehorázne,budeme dovážať z Ruska a Číny.To bude lacnejšie,ako uvažuje táto vláda -poslat ich do kelu“ konštatuje Pavlína.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *