Obvinili údajného vraha Eriky: Môj syn nie je vrah! Tvrdí otec z osady (Video)

Policajti ešte včera 3.januára zadržali podozrivého mladíka, ktorý mal v Michalovciach zavraždiť 46-ročnú Eriku, ktorú napadol prvý deň v roku a dobodal ju nožom.

Žena si išla o 6:30 ráno vytiahnuť peniaze z bankomatu na Nový rok, pri čom si ju vyhliadol mladík a začal ju sledovať.

Ten najprv sledoval inú ženu, ktorá mu však ušla a zamkla sa v zdravotnom stredisku. Erika také šťastie nemala.

„Bola zavraždená obzvlášť závažným zákerným a surovým spôsobom,“ uviedol policajný prezident Štefan Hamran.

Polícia dnes voči zadržanému mladíkov vzniesla obvinenie pre zločin vraždy. „Nebudeme sa dnes vyjadrovať k osobe páchateľa ani obete. Boli zmobilizované dostupné sily a prostriedky. Policajti ťahali celú noc, aby sme sa dopátrali k výsledku,“ dodal policajný šéf, píšu aktuality.sk

Policajný prezident opísal aj prácu policajtov, ktorý zadržali údajného vraha „Hliadka železničnej polície si na stanici v Košiciach všimla osobu, ktorá stála osamotená. Pristúpili k nej a zistili, že osoba cestuje do Českej republiky. V tom čase ešte nevedeli, že je to osoba podozrivá z páchania skutku. Boli kontaktovaní policajtmi, spomenuli si, že sa s takoutou osobou rozprávali a keď sa vrátili na železničnú stanicu, zistili, že popis tejto osoby zodpovedá hľadanej osobe, ktorá mala zakúpený platný lístok do Českej republiky,“

Polícia neskôr muža zadržala v Žiline, kde už čakali príslušníci špeciálnych síl, ktorí vykonali zákrok.

„Zákrok prebehol úspešne, osoba bola zadržaná. Od spáchania skutku sa do niekoľkých hodín podarilo nie len identifikovať osobu, ale aj zadržať a odovzdať príslušnému vyšetrovateľovi.“

46-ročná Erika si vyťahovala peniaze z bankomatu a vrah sa k nej pripojil v bočnej uličke, kde ju napadol. Po prvom útoku zranená Erika utekala a kričala o pomoc. Muž ju dobehol a usmrtil ju.

Miestni obyvatelia osady o podozrivom hovorili ako o utiahnutom 19-ročnom mladíkovi, ktorý mohol mať problémy s drogami.

Otčim podozrivého mladíka podľa tvnoviny.sk tvrdí, že jeho nevlastný syn je nevinný, celú noc vraj bol s nimi. Veci v kontajneri vraj neboli jeho, píšu aktuality.sk

Šéf ĽSNS Marian Kotleba organizuje stretnutie občanov v Michalovciach, kde chce vyjadriť nespokojnosť s brutálnou vraždou 46 ročnej Eriky, ktorú mal podľa dostupných informácii zavraždiť mladík z osady.

„Po brutálnej lúpežnej vražde Eriky v Michalovciach všetci vládni politici zostali úplne ticho. Na pomoc Ukrajincom a imigrantom čas a peniaze nájdu vždy. Ochranu slušných slovenských žien pred útokmi agresívnych asociálov však zabezpečiť nedokážu.

Ukážme, že naše sestry, ženy a mamy vraždiť nedovolíme! Ukážme, že keď to je potrebné, vieme ich pred vrahmi a násilníkmi obrániť aj sami!

Východniari, ukážte, že ešte na východe žijú chlapi, ktorí sa za svoje ženy vedia postaviť!

Stretneme sa už túto nedeľu na Námestí osloboditeľov v Michalovciach.“ uviedol Kotleba na sociálnej sieti.

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *